czy to błąd lekarski?

dudekmar
Posty: 17
Rejestracja: 27 maja 2011, 13:42

czy to błąd lekarski?

Post autor: dudekmar »

Proszę o poradę. Rok temu roku uległem wypadkowi w pracy, złamałem obie kości goleni /strzałkę i piszczel/było to złamanie otwarte. Lekarze tego nie zauważyli mimo to że leżałem w szpitalu 2 tygodnie, złożyli nogę, zapakowali w gips i debatowali czy zrobić operację czy też nie.bOstatecznie zapadła decyzja, że bez operacji leczenie gipsowe, wypuścili mnie do domu. Po miesiacu na wizycie okazało się że na nodze jest rana na ok. 2cm już w okropnym stanie. Zastosowano antybiotyk na ranę założono gips i tak od wizyty do wizyty. W gipsie przebywałem 11 miesięcy,ponieważ kości nie chciały się zrastać. Gdy mijał 10 miesiąc jeden z lekarzy wpadł na pomysł podania kalcytoniny i po tym rzeczywiście kości się zrosły. Po zdjęciu gipsu okazało się że staw skokowy nie rusza się i jest to efekt za długiego przebywania w gipsie. Pomimo ciągłych rehabilitacji nadal jest sztywny, mam problemy z chodzeniem, a lekarz powiedział, że chyba tak zostanie, jeszcze zapytał czy mi to bardzo przeszkadza. Jestem w tej chwili na rencie.
hharper
Posty: 37
Rejestracja: 24 maja 2011, 22:06

Re: czy to błąd lekarski?

Post autor: hharper »

Jest to ewidentny błąd lekarski, wg mnie przynajmniej, myślę, że reszta się ze mną zgodzi. Lekarz popełnił błąd w diagnozie, przez co spowodował przeraźliwie długie leczenie, rany julek... 11mcy w gipsie, co za partacze. Do sądu i to czym prędzej.
agnieszkapor
Posty: 33
Rejestracja: 24 maja 2011, 22:14
Lokalizacja: Wieluń

Re: czy to błąd lekarski?

Post autor: agnieszkapor »

Ja też jestem na etapie walki o odszkodowanie od szpitala, ale na szczęście nie jestem już sama w tej walce.
Oczywiście, że odszkdowanie Ci się należy. Dowodem, że coś zostało źle zrobione jest choćby ten ograniczony ruch. Poza tym samo przebywanie w gipsie przy wcale nie tak skomplikowanym złamaniu jest zastanawiające.
pradzek
Posty: 41
Rejestracja: 09 maja 2011, 14:09

Re: czy to błąd lekarski?

Post autor: pradzek »

No to ładnie. Pewnie sprawa i tak skończy się w sądzie, ale po pierwsze to nie do sądu od razu. Na samym wstępie powinienes się udać do jakiegoś dobrego, jak nie wybitnego specjalisty w tym zakresie, niech Cię zbada, wystawi opinię. Jezeli będzie ona choć trochę świadczyła na niekorzyść lekarzy to jestes juz w domu właściwie.
Pozdrawiam,
Piotr
syrenka
Posty: 53
Rejestracja: 24 maja 2011, 13:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: czy to błąd lekarski?

Post autor: syrenka »

Tak, z taką opinią możesz udać się do szpitala, w którym tak Cię genialnie leczono!!! Rozmowa z dyrektorem na początek i tyle. Zobaczymy co powiedzą na to wszystko, czy będą się wypierać czy zaproponują ugodę? Pewnie to pierwsze, bo nie sądze, aby byli tacy skorzy do płacenia odszkodowania.
dudekmar
Posty: 17
Rejestracja: 27 maja 2011, 13:42

Re: czy to błąd lekarski?

Post autor: dudekmar »

Rozumiem. Tak się składa, że ja byłem już u jednego specjalisty, który stwierdził, że ten niedowład może być wynikiem nieodpowiedniego leczenia, złej diagnozy. Nie dostałem od niego jednak żadnej opinii, więc będę musiał się udac jeszcze raz.
kropidla
Posty: 45
Rejestracja: 23 maja 2011, 15:06

Re: czy to błąd lekarski?

Post autor: kropidla »

Udaj się jeszcze raz do tego spcjalisty, a może i jeszcze do kolejnego. Oczywiście nie zapomnij wziąć paragonu za konsultację, to bardzo istotne gdy uda Ci się uzyskać od nich odszkodowanie.
A tak w ogóle to nie sądzę, aby to wszystko poszło tak gładko. Spory szpitalno - prywatne zwykle kończą się w sądzie.
syrenka
Posty: 53
Rejestracja: 24 maja 2011, 13:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: czy to błąd lekarski?

Post autor: syrenka »

Tak to prawda. Równiez nie wydaje mi sie, aby wszystko poszło jak z płatka. Już dzisiaj lepiej rozejrzyj się za jakimś prawnikiem, który będzie się orientował w sprawach związanych ze służbą zdrowia, błędami lekarskimi. Możesz bowiem nie mieć szans w załatwianiu tego jako sama.
dudekmar
Posty: 17
Rejestracja: 27 maja 2011, 13:42

Re: czy to błąd lekarski?

Post autor: dudekmar »

Ja sobie zdaję sprawe z tego, że ta sprawa nie będzie należała do najłatwiejszych, ale niestety nie mam funduszy na dzień dzisiejszy, aby zlecać to prawnikowi. Na razie muszę sam za tym pochodzić. Jak naprawde nie dam rady to dopiero wtedy się zdecyduję. To dopiero poczatek, jeszcze nawet nic nie zrobiłem.
dudekmar
Posty: 17
Rejestracja: 27 maja 2011, 13:42

Re: czy to błąd lekarski?

Post autor: dudekmar »

A specjalista też bierze za konsulatację... tutaj 150zł. A ile będzie chciał za wystawienie opinii do takich celów to nie mam pojęcia. Pytanie jeszcze czy w ogóle będzie chciał wystawić? Tak naprawde to wszystko wiążę się z kasą, której ja chwilowo nie mam. Muszę więc wstrzymac się pare dni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odszkodowania za błędy medyczne - lekarskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości