Obecny czas: 28 Wrz 2020, 19:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Strona 1 z 1 [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: powikłania winą lekarzy
PostWysłany: 25 Cze 2011, 22:01 

Na początku roku moja siostra miała robioną operacje bioder (przeskakiwanie pasma powięzi w okolicy krętarza, obustronne). Po operacji nie dostała żadnego odszkodowania, mimo że w szpitalu była 2 tygodnie, tłumaczenie ubezpieczyciela opierało się o fakt, iż nie był to zabieg robiony z powodu wypadku. Tak czy siak już 2 miesiące po operacji jedno biodro ponownie zaczęło przeskakiwać i w efekcie wyznaczono jej kolejny termin operacji. Kiedy była na wizycie w swoim mieście, pielęgniarka spytała czy wpisać to jako powikłania, ale lekarz się obruszył i powiedział że nie.
Co zrobić w takiej sytuacji, jest jakaś szansa na odszkodowanie?

Reklama

Temat postu: Re: powikłania winą lekarzy
PostWysłany: 26 Cze 2011, 15:20 

No to w takim razie są to powikłania czy nie, bo z postu nie bardzo to stwierdzenie wynika. Gdy faktycznie druga operacja odbyła się w powodu powikłań to wydaje mi się, że wtedy można wnioskowac o odszkodowanie, ale nie jestem pewien.

PostWysłany: 27 Cze 2011, 14:56 

Odszkodowanie można uzyskać, jeśli uszczerbek nie jest prawdopodobnym następstwem zabiegu. Od kogo i za co siostra chce odszkodowanie? Czy od sprawcy wypadku, czy też za błąd medyczny, którego dopuścili się lekarze podczas zabiegu?

PostWysłany: 27 Cze 2011, 21:09 

Sprawa wydaje się ciężka. Jak siostra ma zamiar udowodnić, że to błąd lekarski, bo nie bardzo widze w tym przypadku możliwość. Powikłania pooperacyjne mogą się zdarzyć po niemalże każdej operacji i decydując się na nią siostra na pewno została o nich poinformowana, inaczej nie byłoby zgody oraz operacji.

PostWysłany: 28 Cze 2011, 13:43 

Tak ja wszystko rozumiem i sie z tym zgadzam, ale skoro jedna operacja została wykonana i efekt był niezmieniony, bo biodro dalej przeskakiwało to znaczy, że coś lekarze spartolili. Tylko nie wiemy jak to udowodnić, że faktycznie coś im nie poszło jak powinno.

PostWysłany: 28 Cze 2011, 15:01 

Ja mogę doradzić Ci jedynie, aby siostra skorzystała z usług prawnika lub firmy. Umówiła się może pierw na konsultacje, a wtedy dowie się czy to w ogole jest do wykonania, czy jest jakaś szansa na to by dostać odszkodowanie.
Życzę powodzenia.

PostWysłany: 28 Cze 2011, 19:23 

Też własnie już nad tym myślałam. Jutro z nia porozmawiam. Na wstępie nie musi się przecież godzić na współpracę z daną firmą. Może jedna, dwie konsultacje wystarczą. No zobaczymy. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 Strona 1 z 1 [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 1 gość