odszkodowanie od prywatnej kliniki

syrenka
Posty: 53
Rejestracja: 24 maja 2011, 13:26
Lokalizacja: Warszawa

odszkodowanie od prywatnej kliniki

Post autor: syrenka »

Kilka miesięcy temu moja mama doznała trwałego uszczerbku na zdrowiu na skutek wadliwejoperacji żylaków w prywatnej klinice i do dzisiaj nie ma czucia w tylnej części stopy i łydki, mimo długiej rehabilitacji i zażywania leków.
Czy jest jakakolwiek szansa na uzyskanie odszkodowania od prywatnej kliniki za tego typu uraz? Czy jest to w ogóle do załatwienia bez interwencji prawnika/ów? Nie zarabiam kokosów, więc chciałabym, jezeli to oczywiście możliwe sama walczyć o to odszkodowanie.
franczeska
Posty: 23
Rejestracja: 25 maja 2011, 20:23

Re: odszkodowanie od prywatnej kliniki

Post autor: franczeska »

Przesłanką uzyskania odszkodowania / zadośćuczynienia jest wykazanie błędu medycznego w trakcie zabiegu i wbrew pozorom nie jest to sytuacja prosta. Analizie trzeba by było poddać całą dokumentacje medyczną, a jako osoba fizyczna nie dasz sobie z tym rady sama.
kropidla
Posty: 45
Rejestracja: 23 maja 2011, 15:06

Re: odszkodowanie od prywatnej kliniki

Post autor: kropidla »

Dochodzenie odszkodowania powinno nastąpić w polisy OC placówki medycznej, w której zabieg został wykonany.
Niestety jak już zostało wspomniane, nie jest to prosta sprawa, w związku z tym doradzam wynajęcie kancelarii prawnej lub firmy, która zajmuje się odzyskiwaniem odszkodowań.
syrenka
Posty: 53
Rejestracja: 24 maja 2011, 13:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: odszkodowanie od prywatnej kliniki

Post autor: syrenka »

Problem polega na tym, że teściowa nie chce własnie słyszeć o żadnej pomocy prawnej czy innej firmie, która profesjonalnie zajmuje się odzyskiwniem ubezpoeczeń. Powód jest prosty, ta operacja kosztowała ją wszystkie oszczędności i ani śni pożyczać od rodziny czy znajomych.
adamzelw
Posty: 36
Rejestracja: 16 maja 2011, 11:32

Re: odszkodowanie od prywatnej kliniki

Post autor: adamzelw »

No to ie pozostaje Wam nic innego jak spróbować wywalczyć jakąkolwiek kwotę bez pomocy firmy zajmującej się tym profesjonalnie. Może to być trudne. Środowisko lekarzy jest bardzo solidarne, będzie Wam ciężko cokolwiek udowodnić.
syrenka
Posty: 53
Rejestracja: 24 maja 2011, 13:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: odszkodowanie od prywatnej kliniki

Post autor: syrenka »

wczoraj rozmawiałam z teściową, ale pozostało bez zmian. zaproponowałam jej nawet drobną pozyczkę, bezzwrotną, ale jest nieugięta. Powiedziałam jej, że byc może bez pomocy prawnej nie uda nam się nic uzyskać, ale nie ruszą ją to. jest zbyt dumna aby pożyczać i odnosze wrażenie, że i tak czuje się źle z tym, że narobiła nam tyle kłopotu.
kanberk
Posty: 13
Rejestracja: 04 cze 2011, 12:40

Re: odszkodowanie od prywatnej kliniki

Post autor: kanberk »

W stytuacji, gdy teściowa zachowuje się tak, jak opisujesz to może powinnaś całkiem zostawić tą sprawę jej. I niech się dzieje co chce. Nie będzie w stanie załatwić nic sama, to wtedy może zrozumie, że trzeba jednak skorzystac z pomocy fachowców.
syrenka
Posty: 53
Rejestracja: 24 maja 2011, 13:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: odszkodowanie od prywatnej kliniki

Post autor: syrenka »

Oj kanberk, gdyby to było takie proste jak piszesz. Nie wypada mi jej zostawić samej z tym wszystkim. Swego czasu bardzo nam pomogła, więc nie mogę teraz okazać się wyrodną synową. No ale Ty tego nie zrozumiesz, tych stosunków synowa-teściowa :D Dzięki za wszelką pomoc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odszkodowania za błędy medyczne - lekarskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość