źle postawiona diagnoza przez lekarza zamiast raka kamienica

MARTA2204
Posty: 1
Rejestracja: 20 sie 2011, 21:56

źle postawiona diagnoza przez lekarza zamiast raka kamienica

Post autor: MARTA2204 »

witam, chciałam się dowiedzieć czy mogę starać się o odszkodawanie mianowicie od 13lutego miałam silne bóle brzucha i pleców, brzuch zrobił się wielki i twardy nie pomagały leki przeciwbólowe, 14lutego udałam sie do lekarza pierwszego kontaktu, ten skierował mnie pilnie na ostry dyżur, tam zbadał mnie lekarz zrobił usg 2razy i stwierdził, że mam kamienie w nerce, dał dożylnie leki rozkurczowe, pomimo tego brzuch cały czas mnie bolał, lekarz o 22 wypuścił mnie do domu, powiedział zebym brała leki na kamienicę i po 6 tyg. urodzę kamień.

ból nie ustępował po 2tyg pomino brania wszystkich leków na kamienicę które przepisali mi na ostrym dyżurze dodam, że cały czas też zażywalam leki przeciwbólowe Ketonal Forte bo ból był taki jakbym rodziła. postanowiłam udać się na usg prywatnie bo brzuch był twardy i bardzo bolał, po badaniu otrzymałam kartkę z wynikiem, że węzły chłonne są bardzo powiększone i że PILNIE MUSZĘ SIĘ ZGŁOSIĆ DO PORADNI CHEMATOLOGICZNEJ. później wszystko się szybko potoczyło tomograf 3.03.11 pakiet węzłów wielkości 12,5cm operacja 21.03.11 guz wielkości ponas 20cm (te węzły połączyły się w pakiety) , 1.04.11 wynik histopatologiczny: rak chłoniak ZŁOŚLIWY rozlany z dużych komórek typu B, na dzień dzisiejszy jestem po 7chemioterapii mam przerzuty w szpiku kostnym, rak jest w 4 stadium, lekarze z Dolnośląskiego Centrum Onkologicznego mówią, że gdyby szybciej była postawiona diagnoze nie byłoby takich skutków czyli 4 stopień i przerzuty, jeszcze co mnie zastanawia, u lekarza rodzinnego 14.02.11 byłam badana mam napisane na karcie ze brzuch był twardy z oporami a na ostrym dyżurze napisali, że brzuch jest miękki bez oporów,że czuję się dobrze , gdzie do dnia 1 chemioterapii brzuch był zawsze twardy i z oporami, lekarz skłamał na wypisie.
Zygmek
Posty: 4
Rejestracja: 04 gru 2011, 12:04

Re: źle postawiona diagnoza przez lekarza zamiast raka kamie

Post autor: Zygmek »

I jak skończyła się Twoja historia? Mam nadzieję żę wszystko jest wporządku. Że udał Ci się jednak wyleczyć. Aż strach czytać jak jest u nas w szpitalach. Ci lekarze na niczym się nie znają. Nie zdają sobie sprawy że ich niewiedza i popełnione błędy mogą kosztować kogoś życie. Ja bym tego lekarza co postawił błędną diagnozę podał do sądu. Niech się nauczy że żadnego przypadku nie można traktować po macoszemu. W każdym razie życzę powodzenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odszkodowania za błędy medyczne - lekarskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość