złamanie i dalej bez poprawy

kanberk
Posty: 13
Rejestracja: 04 cze 2011, 12:40

złamanie i dalej bez poprawy

Post autor: kanberk »

Moja mama złamała, miała gips za kolano do ok. polowy uda. Jak zdjeli jej mi gips to zgięła kolano tak do polowy, bardzo ja bolało. Czy to normalna reakcja? Mam nosiła gips plastikowy przez 6 tygodni. Noga byla nastawiana operacyjnie, bez żadnych wspomagaczy żelaznych. Kolano wciąż ją boli. Czy może to byc efekt niewystarczającej liczby zabiegów rehabilitacyjnych?
barutkoo
Posty: 18
Rejestracja: 04 cze 2011, 14:04

Re: złamanie i dalej bez poprawy

Post autor: barutkoo »

Wydaje mi się, że reakcja jest całkiem normalna. Złamanie nie jest zwichnięciem, więc nie można oczekiwac szybkiej poprawy. Poza tym noszenie 6 tygodni gipsu zrobiło swoje. Efekt jest taki jaki jest. Trzeba czekac, na pewno z czasem wszystko wróci do normy.
kropidla
Posty: 45
Rejestracja: 23 maja 2011, 15:06

Re: złamanie i dalej bez poprawy

Post autor: kropidla »

Moim zdaniem to też jest zupełnie normalne, w końcu cała noga była unieruchomiona przez 6 tygodni, więc wszystkie struktury brały w tym udział. Warto zasięgnąć rady fizjoterapeuty zajmującego się na przykład terapią manualną, może coś doradzi lub pomoże.
kanberk
Posty: 13
Rejestracja: 04 cze 2011, 12:40

Re: złamanie i dalej bez poprawy

Post autor: kanberk »

Po takim czasie w gipsie ból jest normalny? Przecież gips ma pomóc, a nie zaszkodzić, więc coś jest nie tak.

A gdzie ja mam szukać jakiegoś dobrego fizjoterapeuty? W przychodni rejonowej nie ma takiego lekarza, więc trochę lipa.
adamzelw
Posty: 36
Rejestracja: 16 maja 2011, 11:32

Re: złamanie i dalej bez poprawy

Post autor: adamzelw »

W niektórych przyoadkach ból jest normalny.
Dobrego fizjoterapeute znajdziesz na pewno w internecie, albo popytaj znajomych, może ktoś korzystał z usług. Jak nie to na pewno lekarz prowadzący poleci Ci kogoś wartego zachodu. Powodzenia.
Polki88
Posty: 1
Rejestracja: 01 sie 2018, 14:18
Kontakt:

Re: złamanie i dalej bez poprawy

Post autor: Polki88 »

Po zdjęciu gipsu warto udac się do fizjoterapeuty on poleci jakieś zabiegi lub ćwiczenia na wzmocnienie mięśni które oslably będąc w głosie.
polinet
Posty: 1
Rejestracja: 15 lis 2018, 13:49

Re: złamanie i dalej bez poprawy

Post autor: polinet »

Poprzednicy już chyba wyczerpali temat :D
glaczek
Posty: 3
Rejestracja: 24 lis 2020, 21:47
Kontakt:

Re: złamanie i dalej bez poprawy

Post autor: glaczek »

jak dla mni enie jest to normalna reakcja dość dziwne to
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość