Spowodowałam wypadek, poszkodoway chcę zwrotu pieniędzy

malwinap
Posty: 32
Rejestracja: 28 kwie 2011, 08:51
Lokalizacja: Wrocław

Spowodowałam wypadek, poszkodoway chcę zwrotu pieniędzy

Post autor: malwinap »

Na początku roku miał miejsce wypadek, ucierpiałam ja i właściciel pojazdu, mój kolega. Wracaiśmy z imprezy, ja prowadziłam, on był pijany, za jego zgodą oczywiście prowaziłam, mieliśmy dosyć groźny wypadek, dachowaliśmy.
Samochód był nowy, kilkudniowy,szkody ogromne.
Na miejsce wypadku przyjechała policja i karetka. Policjanci sprawdzili, czy jestem trzeżwa, po czym karetka zabrała nas na pogotowie. Po wszystkich badaniach, i ponownym sprawdzeniu stanu trzeźwości (już we krwi) dostałam mandat 220zł i 6pkt karnych. Od tego zdarzenia minęło juz prawie pół roku, a kolega domaga się teraz odszkodowania ode mnie, tzn. chce mnie obciążyć połową wartości zniszczonego samochodu. Czy musze mu te pieniądze spłacić?
A jeśli chodzi o obrażenia: ja miałam zszywany łokieć, siniaki na nogach i ogólne potłuczenia, kolega miał zszywany kark i potłuczone plecy, jechał bez pasów.
Proszę o pomoc.
miroslawa
Posty: 55
Rejestracja: 27 kwie 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: Spowodowałam wypadek, poszkodoway chcę zwrotu pieniędzy

Post autor: miroslawa »

A na jakiej podstawie ten człowiek domaga się od Ciebie zwrotu kosztów naprawy samochodu? Przeciez sam się upił i w dodatku pozwolił Ci prowadzić samochód, więc nie bardzo rozumiem. Ja bym nie dała się wrobic w to i nie dałabym ani złotówki.
barutkoo
Posty: 18
Rejestracja: 04 cze 2011, 14:04

Re: Spowodowałam wypadek, poszkodoway chcę zwrotu pieniędzy

Post autor: barutkoo »

Kolega pozwalając Ci prowadzić auto, podjął to ryzyko, że coś się może stać. Niby może się wyprzeć, ale nie wiem czy to może mu pomóc. O odszkodowanie niech się ubiega od firmy ubezpieczeniowej. Na pewno był ubezpieczony. Nic mu od Ciebie się nie należy.
kropidla
Posty: 45
Rejestracja: 23 maja 2011, 15:06

Re: Spowodowałam wypadek, poszkodoway chcę zwrotu pieniędzy

Post autor: kropidla »

Własnie wyprzeć sie może wg mnie. W efekcie będą dwa różne oświadczenia. Sytuacja wtedy jest nie do rozwiązania na zwyczajnym gruncie, więc pewnie i tak spotkacie sie w sądzie. Może skonsultuj sprawę z prawnikiem, niech doradzi Ci coś ciekawego.
Overeating
Posty: 2
Rejestracja: 07 sty 2015, 08:28

Re: Spowodowałam wypadek, poszkodoway chcę zwrotu pieniędzy

Post autor: Overeating »

Na miejsce wypadku przyjechała policja i karetka. Policjanci sprawdzili, czy jestem trzeżwa, po czym karetka zabrała nas na pogotowie. Po wszystkich badaniach, i ponownym sprawdzeniu stanu trzeźwości (już we krwi) dostałam mandat 220zł i 6pkt karnych. Od tego zdarzenia minęło juz prawie pół roku, a kolega domaga się teraz odszkodowania ode mnie, tzn. chce mnie obciążyć połową wartości zniszczonego samochodu. Czy musze mu te pieniądze spłacić?
watson
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość