odszkodowanie od kogo w sytuacji wypadku w domu

alicee77
Posty: 4
Rejestracja: 21 cze 2011, 13:28

odszkodowanie od kogo w sytuacji wypadku w domu

Post autor: alicee77 »

Pracuje na pełny etat, więc składki ZUS są odprowadzane od ponad 8 lat. Dodatkowo jestem objęta w zakładzie pracy ubezpieczeniem zbiorowym świadczonym przez PZU. Tydzień temu podczas prac domowych, rozcięłam nogę bardzo głeboko, nie wzywałam pogotowia choć rana dość mocno krwawiła. Sama po zatamowaniu zgłosiłam się na pogotowie, gdzie założono mi 9 szfów.
Czy przysługuje mi jakiekolwiek odszkodowanie? Od PZU z ZUSU? Co sprawdzić aby się w tym upewnić? Albo po prostu od czego zacząć?
pradzek
Posty: 41
Rejestracja: 09 maja 2011, 14:09

Re: odszkodowanie od kogo w sytuacji wypadku w domu

Post autor: pradzek »

Wypadek nie ma żadnego związku z z pracą, więc nie nalezy Ci się odszkodowanie jednorazowe z ZUSu na pewno. Co do odszkodowania z PZU to musisz sprawdzić co zawiera umowa, którą zawarłaś z ubezpieczycielem.
Pozdrawiam,
Piotr
alicee77
Posty: 4
Rejestracja: 21 cze 2011, 13:28

Re: odszkodowanie od kogo w sytuacji wypadku w domu

Post autor: alicee77 »

Czyli Zus odpada. Ale jest szansa na odszkodowanie z PZU. Niestety nie mam dostępu do umowy w chwili obecnej, ponieważ osoba która się tym zajmowała jest na urlopie wypoczynkowym i szafka jest zamknieta na klucz. Może uda mi się zasięgnąć informacji z PZU.
alicee77
Posty: 4
Rejestracja: 21 cze 2011, 13:28

Re: odszkodowanie od kogo w sytuacji wypadku w domu

Post autor: alicee77 »

Dzwoniłam dzisiaj do PZU, powiedziałam jaką mam sytuację. Mogę do nich się zgłosić i przeczytać dokładnie umowę. Pani była bardzo miła, bardzo mnie to zdziwiło, no ale ok. Dzisiaj jeszcze podjadę, aby jakoś w miare szybko załatwić te sprawę.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość