Wypadek w Warszawie

Motylek43
Posty: 5
Rejestracja: 06 cze 2011, 15:34

Wypadek w Warszawie

Post autor: Motylek43 »

Spowodowałam wypadek, niestety wyjechałam z podporządkowanej i przy znacznej prędkości uderzył we mnie samochód. Zostałam ukarana mandatem, przyznałam się do winy. Auta zostały ściągnięte na lawetę. Samochód miał OC i AC. Czy będe musiała coś płacić z własnej kieszeni? Bardzo sie boje bo mało zarabiam.
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Wypadek w Warszawie

Post autor: Roberto »

Bez obaw. W związku z tym, że posiadała Pani AC i OC, co jest oczywiste, wszystkie szkody zostaną naprawione za kwotę udzieloną przez ubezpieczyciela.
Motylek43
Posty: 5
Rejestracja: 06 cze 2011, 15:34

Re: Wypadek w Warszawie

Post autor: Motylek43 »

to sie ciesze. Z tym, że policjant mówił, że będę miała problem bo zapomniałam zrobić przegląd samochodu. Ma to jakieś znaczenie czy mnie tylko straszyli?
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Wypadek w Warszawie

Post autor: Roberto »

W takimi wypadku będzie miała Pani nieco więcej problemów. Jest to istotny fakt, który (niestety) został przez Panią zatajony. O odszkodowanie wypłacone osobie poszkodowanej proszę się nie martwić. Zostanie ono pokryte z obowiązkowego ubezpieczenia OC. W sprawie AC może być gorzej, gdyż ubezpieczyciel ma prawo odmówić udzielenia odszkodowania w związku z brakiem aktualnego przeglądu technicznego auta.
Motylek43
Posty: 5
Rejestracja: 06 cze 2011, 15:34

Re: Wypadek w Warszawie

Post autor: Motylek43 »

Ojj tak to jest jak człowiek zapomina. A co jeśli ubezpieczyciel AC uzna to za naruszenie warunków umowy i nie wypłaci mi odszkodowania?
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Wypadek w Warszawie

Post autor: Roberto »

Motylek43 pisze:Ojj tak to jest jak człowiek zapomina. A co jeśli ubezpieczyciel AC uzna to za naruszenie warunków umowy i nie wypłaci mi odszkodowania?
Będziesz Pani zmuszona do zapłacenia za naprawdę auta z własnej kieszeni. Na pewno będzie to surowa nauczka i bardzo dotkliwa dla Pani portfela.
Motylek43
Posty: 5
Rejestracja: 06 cze 2011, 15:34

Re: Wypadek w Warszawie

Post autor: Motylek43 »

Ale jak pisałam wcześniej ja bardzo mało zarabiam i nie stać mnie na opłacenie szkód...
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Wypadek w Warszawie

Post autor: Roberto »

Motylek43 pisze:Ale jak pisałam wcześniej ja bardzo mało zarabiam i nie stać mnie na opłacenie szkód...
Zapewne sprawa trafi do sądu i to on zdecyduje o kosztach, które będzie Pani zobowiązana pokryć. Dobrze, że posiadała Pani OC - tutaj sprawa mogłaby boleć jeszcze bardziej.
combo
Posty: 135
Rejestracja: 18 cze 2011, 19:09

Re: Wypadek w Warszawie

Post autor: combo »

Roberto pisze:Zapewne sprawa trafi do sądu i to on zdecyduje o kosztach, które będzie Pani zobowiązana pokryć. Dobrze, że posiadała Pani OC - tutaj sprawa mogłaby boleć jeszcze bardziej.
Witam!
O jakich kosztach Pan mówi i o jakim sądzie?!
Pozdrawiam!
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Wypadek w Warszawie

Post autor: Roberto »

Oj pomyliło mi się, dotyczyłoby to sytuacji, gdyby nie było OC. A w przypadku AC i niskich zarobków.... nie musi Pani naprawiać samochodu, może stać zepsuty.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość