Zostałem pobity w Rzeszowie

kitkat
Posty: 4
Rejestracja: 23 cze 2011, 12:46

Zostałem pobity w Rzeszowie

Post autor: kitkat »

Zostałem pobity w Rzeszowie tydzien temu w nocy. Jakie odszkodowania mi przysługują?
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Zostałem pobity w Rzeszowie

Post autor: Roberto »

kitkat pisze:Zostałem pobity w Rzeszowie tydzien temu w nocy. Jakie odszkodowania mi przysługują?
- odszkodowanie NNW
- odszkodowanie oraz zadośćuczynienie od sprawcy pobicia
combo
Posty: 135
Rejestracja: 18 cze 2011, 19:09

Re: Zostałem pobity w Rzeszowie

Post autor: combo »

Witam!
Czy zdarzenie było zgłoszone na policji?
Pozdrawiam!
kitkat
Posty: 4
Rejestracja: 23 cze 2011, 12:46

Re: Zostałem pobity w Rzeszowie

Post autor: kitkat »

Zgłosili świadkowie zdarzenia i policja zdążyła złapać sprawców na gorącym uczynku.
combo
Posty: 135
Rejestracja: 18 cze 2011, 19:09

Re: Zostałem pobity w Rzeszowie

Post autor: combo »

To bardzo dobra informacja. W takim razie pozostanie tylko czekać na skazanie sprawcy. Po tym czasie możesz się od niego domagać sądownie odszkodowania w procesie cywilnym.
Pozdrawiam
kitkat
Posty: 4
Rejestracja: 23 cze 2011, 12:46

Re: Zostałem pobity w Rzeszowie

Post autor: kitkat »

A ile trzeba będzie w takim razie czekać na przebieg całej tej sprawy?
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Zostałem pobity w Rzeszowie

Post autor: Roberto »

kitkat pisze:A ile trzeba będzie w takim razie czekać na przebieg całej tej sprawy?
No niestety tutaj nie wygląda to kolorowo bo przebieg rozprawy może trwać miesiącami... Musisz być przygotowany nawet na rok czasu.
combo
Posty: 135
Rejestracja: 18 cze 2011, 19:09

Re: Zostałem pobity w Rzeszowie

Post autor: combo »

Wytypowanie sprawcy trwa najdłużej. Policja skieruje teraz wniosek do sądu a on na rozprawie zdecyduje o wyroki w postępowaniu karnym. Jeśli osoba była nieletnia proszę spodziewać się kuratora, jeśli pełnoletnia wyrok będzie bardzo niski gdyż skutek pobicia był lżejszy od spędzenia 7 dni w szpitalu. Nie ważne jednak jaki będzie wyrok bo nie ma to wpływu na odszkodowanie.
Pozdrawiam
kitkat
Posty: 4
Rejestracja: 23 cze 2011, 12:46

Re: Zostałem pobity w Rzeszowie

Post autor: kitkat »

No ale skoro był złapany na miejscu to przecież wiadomo, że jest winny. Czy nie można już teraz domagać się odszkodowania?
Krzysiek74
Posty: 4
Rejestracja: 04 gru 2011, 12:11

Re: Zostałem pobity w Rzeszowie

Post autor: Krzysiek74 »

Najpierw musi być decyzja sądu żeby uzyskać odszkodowanie. Problem w tym że kwoty które można przeważnie wyegzekwować od takich osób są naprawdę niewielkie (brak praca itp.) więc może być ciężko.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość