Wypadek w pracy w Szczecinie

yopek
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2011, 13:43

Wypadek w pracy w Szczecinie

Post autor: yopek »

Czy należy mi się odszkodowanie za połamane dwie nogi w wypadku w pracy??!!
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Wypadek w pracy w Szczecinie

Post autor: Roberto »

Jak wyglądał ten wypadek?
yopek
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2011, 13:43

Re: Wypadek w pracy w Szczecinie

Post autor: yopek »

Nie wiem jak to możliwe, ale wychodząc z pracy potknąłem się o próg drzwi i spadłem ze schodów zewnętrznych.
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Wypadek w pracy w Szczecinie

Post autor: Roberto »

W takim razie może być problem z udzieleniem odszkodowania, gdyż dana czynność nie była związana z Pana obowiązkami w pracy.
combo
Posty: 135
Rejestracja: 18 cze 2011, 19:09

Re: Wypadek w pracy w Szczecinie

Post autor: combo »

yopek pisze:Nie wiem jak to możliwe, ale wychodząc z pracy potknąłem się o próg drzwi i spadłem ze schodów zewnętrznych.
Witam
Będzie to zależało od decyzji ZUS-u i może być ona pozytywna lub negatywna. Szanse są 50/50.
Pozdrawiam
yopek
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2011, 13:43

Re: Wypadek w pracy w Szczecinie

Post autor: yopek »

A jak Pan uważa, gdyby to Pan miał o tym zdecydować?
combo
Posty: 135
Rejestracja: 18 cze 2011, 19:09

Re: Wypadek w pracy w Szczecinie

Post autor: combo »

Moim zdaniem kwalifikuje się to pod wypadek w pracy jednakże jako przedstawiciel ZUS-u znalazłbym wytłumaczenie na to, aby nie być zobowiązanym do wypłaty pieniędzy. Tak to już w PL mamy.
Pozdrawiam
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Wypadek w pracy w Szczecinie

Post autor: Roberto »

combo w jaki sposób się to kwalifikuje? Było to poza drzwiami a więc poza terenem miejsca pracy. Z czego można by się ewentualnie domagać odszkodowania to od właściciela nieruchomości tzn. od jego ubezpieczyciela, większość firm na pewno posiada takie ubezpieczenie. Jednakże o ubezpieczeniu za wypadek w pracy nie ma moim zdaniem mowy. Z tym, że potknięcie się przy dobrym stanie technicznym schodów nie objawia się skutkiem zaniedbania ze strony właściciela posesji w związku z tym i w tym przypadku można otrzymać odmowę ze strony firmy ubezpieczeniowej.
yopek
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2011, 13:43

Re: Wypadek w pracy w Szczecinie

Post autor: yopek »

No to czeka mnie w takim razie długa batalia... A czy będąc ubezpieczonym mam możliwość otrzymania z tego tytułu odszkodowania?
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Wypadek w pracy w Szczecinie

Post autor: Roberto »

yopek pisze:No to czeka mnie w takim razie długa batalia... A czy będąc ubezpieczonym mam możliwość otrzymania z tego tytułu odszkodowania?
Tak, podane zdarzenie podchodzi pod NNW. Jak najbardziej należy to zgłosić swojemu ubezpieczycielowi.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość