co robić?

Na Państwa pytania odpowiada Dr n. med. Dariusz Kraśnicki
maniakgier
Posty: 8
Rejestracja: 14 cze 2011, 21:49

co robić?

Post autor: maniakgier »

Mój brat spadł w pracy ze schodów i doznal ciężkiego urazu głowy. Najprawdopodobniej, bo nikt tego nie widzial. Znaleziono go nieprzytomnego w kałuży krwi. Brat juz 3 miesiac pozostaje w leczeniu szpitalnym i nadal nie mozna z nim nawiazac logicznego kontaktu. Już dwukrotnie do mojej mamy przyjezdzał BHP-owiec z zakladu pracy i namawiał ja do zlozenia podpisu pod protokolem powypadkowym, jednoczesnie strasząć, ze brat nie otrzyma 100% wynagrodzenia i wypadkowego jesli mama ,ktora zamieszkuje wlasnie z bratem, nie podpisze protokolu.
Co można i nalezy zrobić w tej sytuacji?
gabinet
Dr n. med. D.Kraśnicki
Posty: 11
Rejestracja: 21 cze 2011, 18:14

Re: co robić?

Post autor: gabinet »

Raczej nawiązał bym kontakt z prawnikiem lub innymi specjalistami od ubezpieczeń.

Sprawa jest poważna, a podpisanie czegoś "byle szybko" może być problemem przy późniejszym odszkodowaniu.
maniakgier
Posty: 8
Rejestracja: 14 cze 2011, 21:49

Re: co robić?

Post autor: maniakgier »

No tak w sumie ma Pan rację, tylko że my wolelibyśmy spróbować załatwic to sami, no chyba że faktycznie nie dałoby się. A jakie są koszty wynajęcia prawnika/kancelarii czy innej firmy? Nie ukrywam, że nasze możliwości finansowe są nieco ograniczone.
gabinet
Dr n. med. D.Kraśnicki
Posty: 11
Rejestracja: 21 cze 2011, 18:14

Re: co robić?

Post autor: gabinet »

Warto poszukać takich, co za bardzo nie biorą przed sprawą.
Tutaj raczej ta osoba nie wróci zbyt szybko do zdrowia i całkiem prawdopodobne są sprawy rentowe
oraz kosztowna rehabilitacja /jeżeli w ogóle coś pomoże/.

Jakie są rozbieżności w odszkodowaniach : proszę zobaczyć na moim filmiku
http://youtu.be/ZjkBmhKUGbw

Firmę, którą znam to http://odzyskujemy-odszkodowania.pl/
maniakgier
Posty: 8
Rejestracja: 14 cze 2011, 21:49

Re: co robić?

Post autor: maniakgier »

Dziękuję za namiary, tylko to za daleko. Mieszkamy w Gdańsku. Tak naprawdę to mało która firma nie bierze przed sprawą. Na razie będziemy próbowac to sami załatwić, jak się nie uda to wtedy zdecydujemy się na pomoc profesjanalistów. Dziękuję.
gabinet
Dr n. med. D.Kraśnicki
Posty: 11
Rejestracja: 21 cze 2011, 18:14

Re: co robić?

Post autor: gabinet »

Z pewnością warto pomyśleć też o jakiejś stałej opiece nad Bratem.
Życzę mu naprawdę szczerze szybkiego dojścia do zdrowia.
gabinet
Dr n. med. D.Kraśnicki
Posty: 11
Rejestracja: 21 cze 2011, 18:14

Re: co robić?

Post autor: gabinet »

Proszę o jakiś odzew, jak się sprawa skończyła.
Chodzi bardziej o osoby z podobnym problemem, którym ten post może pomóc w jakikolwiek sposób.
Konrad32
Posty: 4
Rejestracja: 30 paź 2014, 12:56

Re: co robić?

Post autor: Konrad32 »

według mnie tylko i wyłącznie pomoc kancelarii prawnej
Ewka33
Posty: 11
Rejestracja: 04 gru 2014, 10:56
Kontakt:

Re: co robić?

Post autor: Ewka33 »

Też jestem zdania, że w takiej sytuacji nie ma co się zastanawiać i udać do prawnika lub firmy, która pomaga w odzyskiwaniu odszkodowań. Nigdy nie wiadomo, co oni wymyślą i co to jest za "świstek". Wiadomo, że każdy będzie chciał się jakoś wymigać od odpowiedzialności.
http://advoco.pl
jo_asia
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwie 2016, 09:29

Re: co robić?

Post autor: jo_asia »

Moim zdaniem sprawa może ciągnąć się wiele lat. Firma na silę będzie chciała udowadniać, że wypadek miał miejsce z winy pracownika (nieodpowiednie zabezpieczenie, zły stan zdrowia itp). A dodatkowo mogą chcieć odwlekać wszystko w czasie, a jak wiadomo kto za to będzie musiał zapłacić. Firmy z reguły mają całkiem niezłych prawników, którzy znają się na rzeczy, dlatego w tym przypadku druga strona też powinna z tego skorzystać. Koszty kosztami, ale w sytuacji, gdzie wina pracodawcy jest ewidentna walka samemu może nie przynieść nic dobrego
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 2 gości