zmiażdzony palec i niskie odszkodowanie

Na Państwa pytania odpowiada Dr n. med. Dariusz Kraśnicki
sstokrotka77
Posty: 28
Rejestracja: 29 kwie 2011, 13:41

zmiażdzony palec i niskie odszkodowanie

Post autor: sstokrotka77 »

W styczniu mój mąż miał wypadek w pracy. Spadł mu ciężki przedmiot (ok. 130kg) na palce u nogi i zmiażdzył duży palec u prawej nogi.
Zmiażdzenie było n atyle poważne, że przez 3 miesiące był niezdolny do pracy (zwolnienie lekarskie). Teraz jest już prawie 5mcy po wypadku i także po rehabilitacji. Palec jeszcze się goi, ale widać, że nie jest tego samego kształtu co był, paznokieć niewielki, a ogólnie palec nie zgina się do końca. Mąż ma ubezpieczenie w ZUS i PZU (w pracy).
W PZU stawka jedna z wyższych, bo ok. 70 zł miesięcznie. Teraz stara się o odszkodowanie. Ostatnio zawiózł dokumentację choroby (łącznie ze zdjęciami) do PZU, a 2 dni później zadzwoniła Pani z PZU i powiedziała, że to jest prosta sprawa i należy się 600 zł odszkodowania.

Proszę o informację, czy naprawdę nie należy się więcej, tylko te 600 zł? Sprawa była naprawdę poważna.
Jakiej mniej więcej kwoty możemy się spodziewać z ZUS-u?
gabinet
Dr n. med. D.Kraśnicki
Posty: 11
Rejestracja: 21 cze 2011, 18:14

Re: zmiażdzony palec i niskie odszkodowanie

Post autor: gabinet »

W takich przypadkach najlepiej się skontaktować z jakąś firmą prawniczą pomagającą w odzyskiwaniu odszkodowań.

Wysokość konkretnego świadczenia zależy od uszczerbku na zdrowiu oraz warunków danej polisy.
Jest to z reguły napisane językiem trudnym do zrozumienia dla normalnego człowieka.

Również w interesie Ubezpieczyciela jest raczej zapłacić jak najmniej i aby
cokolwiek zmienić należy sprawę raczej powierzyć profesjonalistom.

Można też dochodzić samemu drogą sądową
Karol72
Posty: 3
Rejestracja: 07 lis 2011, 16:40

Re: zmiażdzony palec i niskie odszkodowanie

Post autor: Karol72 »

Racja. Warto skorzystać z pomocy takiej firmy bo oni naprawdę się na tym znają.
Mi firma z Wrocławia bardzo pomogła w odzyskaniu odszkodowania. Sam na pewno nie dał bym rady uzyskac takiej kwoty - nawet po odliczeniu ich prowizji.
gabinet
Dr n. med. D.Kraśnicki
Posty: 11
Rejestracja: 21 cze 2011, 18:14

Re: zmiażdzony palec i niskie odszkodowanie

Post autor: gabinet »

Wykonałem kilka konsultacji powypadkowych w mojej Przychodni Medycyny Pracy, 54-510 Żernicka 215 i z relacji poszkodowanych Pacjentów wynika,
że firmy ubezpieczeniowe płacą tylko jakieś minimum, z tego co muszą. Pójście bez przygotowania, czy to we Wrocławiu czy w innej części Polski,
to typowe liczenie na "mannę z nieba" czy jakąś inną nadzieję.
Tylko w telewizji to ładnie wygląda, że Firmy dają i jeszcze się proszą, aby samemu zgłaszać. Jeżeli ktoś potrzebuje konsultacji osobistych w mojej Przychodni Medycyny Pracy,
to można się zarejestrować pod numerem 601 775 123. Nie udzielam konsultacji telefonicznych.
Chętnie też odpowiem na jakieś ogólne kwestie na tym Forum.
fares
Posty: 23
Rejestracja: 20 wrz 2013, 20:56

Re: zmiażdzony palec i niskie odszkodowanie

Post autor: fares »

Taka działają ubezpieczyciele. Wiadomo, że starają się wypłacać jak najmniejsze odszkodowania.
Konrad32
Posty: 4
Rejestracja: 30 paź 2014, 12:56

Re: zmiażdzony palec i niskie odszkodowanie

Post autor: Konrad32 »

Samodzielne odwoływanie się może nie przynieść zadnego efektu...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość