Kredyt w firmie

Mirko
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2017, 21:42

Kredyt w firmie

Post autor: Mirko »

Długo zastanawiałem się czy mam założyć tutaj temat na forum. :)
Chciałbym opisać mój problem i doradzić się osób w podobnej sytuacji lub osób, które coś wiedzą w tej sprawie. O tusz szukałem kredytu na rozpoczęcie swojej nowej działalności. Niestety żaden z banków nie chciał mi udzielić kredytu ze względu na nową firmę a na osobę prywatną nie miałem historii kredytowej. Jedynie miałem ofertę z GEMoney ale tylko we frankach. Zdecydowałem się z powodu rozpoczęcia firmy. Firma po 2 latach zbankrutowała a ja teraz muszę spłacać kredyt. Dużo słyszałem o pozwach przeciwko bankom. Ja chce iść od razu do sądu. Jak myślicie czy to jest dobre wyjście czy powinienem iść w inną stronę?
LIdoo
Posty: 5
Rejestracja: 27 kwie 2017, 19:46

Re: Kredyt w firmie

Post autor: LIdoo »

Ja bym chętnie wzięła kredyt w złotówkach ale niestety nie miałam wyjścia - albo franki albo nic. Wiele osób nie miało wyjścia, bo przy małym wkładzie pozostawały tylko franki. Los chciał, że teraz jak frank poszedł w górę spłacam ten kredyt dalej, żeby nie mieć problemu. Mam już nauczę na przyszłość.
runo
Posty: 5
Rejestracja: 28 kwie 2017, 14:11

Re: Kredyt w firmie

Post autor: runo »

Mirko a pisałeś pisma do banku w celu porozumienia? Może warto uderzyć w tą stronę a później jak to nie poskutkuje to do sądu
Mirko
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2017, 21:42

Re: Kredyt w firmie

Post autor: Mirko »

Nie pisałem jeszcze żadnych pism do banków, bo myślę, że to jest bezsensu. a jak myślisz, że powinienem najpierw zwrócić się do banku?
grażka
Posty: 3
Rejestracja: 29 kwie 2017, 14:36

Re: Kredyt w firmie

Post autor: grażka »

Zawsze możesz zacząć od banków, bo wtedy masz jakieś dowody w sądzie i alibi. A pisanie nic nie kosztuje. A możesz dowiedzieć się pewnych rzeczy.
Var5
Posty: 4
Rejestracja: 29 kwie 2017, 15:53

Re: Kredyt w firmie

Post autor: Var5 »

co wy piszecie? Żadne pisanie do banków nic nie da. Jakby ludzie tak pisali i banki musiałby zwracać to kryzys banku natychmiastowy. Najlepiej to znaleźć dobrego prawnika i iść do sądu z tą całą sprawą. Na państwo nie ma na co liczyć. Bo oni pieniądze biorą tylko dla siebie.
Kasabian
Posty: 3
Rejestracja: 30 kwie 2017, 20:18

Re: Kredyt w firmie

Post autor: Kasabian »

Var5 masz całkowitą rację. Ale znaleźć teraz dobrego i skutecznego prawnika trochę zajmuje czasu. Z swojej strony mogę polecić Ci pewnego prawnika z kancelarii Global z Wrocławia. Prawnik ten zna się na wszystkich sprawach i ma bogate doświadczenie. Więc śmiało mogę polecić Ci ich usługi.
wojciech
Posty: 3
Rejestracja: 01 maja 2017, 14:50

Re: Kredyt w firmie

Post autor: wojciech »

Prawnika jest bardzo trudno znaleźć, ponieważ po tej całej aferze z kredytami we frankach wszyscy chcą pomóc. Tak naprawdę dużo niedoświadczonych prawników udzielają pomocy a nie wiedzą co zrobić. Proszę uważać na wybór i nie kierować się kosztami. Bo prawnik, który oferuje tania może być bez doświadczenia i sprawa będzie przebrana o 15 minutach.
Muzol
Posty: 4
Rejestracja: 01 maja 2017, 16:06

Re: Kredyt w firmie

Post autor: Muzol »

W celu dochodzenia roszczenia, należy wystąpić z pozwem przeciwko bankowi o zapłatę wyliczonej sumy. Ale sami tego nie zrobimy więc najlepiej byłoby skorzystać z pomocy adwokatów lub radców prawnych.
Oneway
Posty: 2
Rejestracja: 01 maja 2017, 16:17

Re: Kredyt w firmie

Post autor: Oneway »

Najlepiej zgłosić się do adwokata lub radcy prawnego i zlecić mu prowadzenie sprawy. Istnieje już wiele kancelarii wyspecjalizowanych w prowadzeniu tego typu spraw i do nich najlepiej się zwrócić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kredyt we frankach szwajcarskich - pozew przeciwko GEMoney”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość