odszkodowanie z OC

monikakoziol
Posty: 9
Rejestracja: 06 cze 2011, 20:16

odszkodowanie z OC

Post autor: monikakoziol »

W ostatnią niedzielę moi rodzice i ich znajomi mieli wypadek samochodowy. Spowodowany był przez kierowcę samochodu, który w pewnym momencie znalazł się na ich pasie (zderzenie czołowe). Trójka z nich przebywa w tej chwili w szpitalu. Mama ma uszkodzone kręgi szyjne i stłuczone płuca. Tata złamaną rękę, złamane obojczyki i złamany kręg w kręgosłupie (dodam że jest po 3 operacji usunięcia guza z głowy i miesiąc temu wyszedł ze szpitala po operacji). Znajomy rodziców ma złamany mostek z przemieszczeniem i pęknięty kręgosłup. Są w wieku 44-48 lat i są aktywni zawodowo. Wiem, że mogą się ubiegać o odszkodowanie z OC sprawcy wypadku. Pytanie tylko czy warto zlecać załatwianie tego firmie zajmującej się "ściąganiem ubezpieczeń"? Czy cała trójka może mieć wypłacone odszkodowanie i mniej więcej jakich kwot można się w ich przypadku spodziewać?
wiolka
Posty: 54
Rejestracja: 26 kwie 2011, 08:52

Re: odszkodowanie z OC

Post autor: wiolka »

Kwot niestety Ci nie podam dokładnych, ale z tego co wyczytałam to urazy sa ciężkie. Myślę, że może to być min. 20-30tys. zł.
Jezeli chodzi o wynajęcie firmy, która zajmie sie odzyskaniem tego ubezpieczenia to cieżko mi coś doradzić. na pewno sa to koszty i to min. 20% kwoty odszkodowania.
syrenka
Posty: 53
Rejestracja: 24 maja 2011, 13:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: odszkodowanie z OC

Post autor: syrenka »

Jeżeli jakaś firma zaproponowała zajecie się interesami już w szpitalu to lepiej jest poszukac sobie innej. Zresztą czas na składanie roszczeń wynosi 20 lat, więc jeżeli jesteście niezależni finansowo możecie odczekać i zająć się sprawą osobiście. W tym że wypadku trzeba się liczyć z pokryciem wysokich kosztów rehabilitacji.
hharper
Posty: 37
Rejestracja: 24 maja 2011, 22:06

Re: odszkodowanie z OC

Post autor: hharper »

Przede wszystkim nie daj się naciągnąć na prowizję w wysokości 20- 25% przy tego typu obrażeniach. Zresztą przelicz sobie, a zobaczysz ile stracisz. Moim zdaniem maksymalanie 10-15%. Ubezpieczyciel zupełnie inaczej podejdzie do llikwidacji szkody, jeżeli sprawą zajmie się uczciwa firma odszkodowawcza. Na tym etapie kompletuj wszelką dokumentację medyczną, rachunki, faktury za leczenie, przejazdy, itp.
prymuss
Posty: 43
Rejestracja: 27 kwie 2011, 13:12
Lokalizacja: Wilczyce

Re: odszkodowanie z OC

Post autor: prymuss »

Zakres szkód w opisanym przypadku jest bardzo znaczny, szczególnie u Pani taty dlatego kwoty odszkodowań i zadośćuczynień nie powinny być symboliczne.
Poszkodowani mają prawo do:
- zadośćuczynienia
- odszkodowania z tytułu kosztów leczenia, przejazdów, rehabilitacji
- odszkodowania z tytułu utraconego dochodu
- rent - o ile zajdą przesłanki
Nikt tak nie może zaleźć za skórę, jak URZĘDNIK!
wiatrak1983
Posty: 38
Rejestracja: 26 kwie 2011, 13:18
Lokalizacja: Opole

Re: odszkodowanie z OC

Post autor: wiatrak1983 »

Jeśli chodzi o pełnomocnika, to jeśli traficie na uczciwą firmę, zapewniającą kompleksową usługę (zbieranie dokumentacji, ustalenia odpowiedzialności, organizowania badań lekarskich) i z rozsądną prowizją to będzie to z korzyścią, w innym przypadku radzę się wstrzymać od podpisywania umowy.
wiatrak
filipknap
Posty: 15
Rejestracja: 26 maja 2011, 14:26

Re: odszkodowanie z OC

Post autor: filipknap »

Przy aż tak kompleksowej obsłudze prowizja zwykle przekracza 20%, więc niestety nie łudźcie się, że coś znajdziecie za mniej, przy pełnych zakresie. Może lepiej spróbowac samemu i ewentualnie przy drobnych konsultacjach prawniczych.
olgarak
Posty: 21
Rejestracja: 07 cze 2011, 11:02

Re: odszkodowanie z OC

Post autor: olgarak »

Jeżeli kwota odszkodowania w przypadku jednej osoby będzie kilkadzieści tysięcy to te 20 czy 25% to strasznie dużo. Dla mnie aż za dużo. Sprawa nie jest ciężka, odszkodowanie będzie i tak, więc tą firme ja na Twoim miejscu bym sobie podarowała.
pompeyy
Posty: 3
Rejestracja: 05 maja 2012, 00:10

Re: odszkodowanie z OC

Post autor: pompeyy »

Kwoty z tytułu tego zdarzenia będą kilkukrotnie wyższe niż te prognozowane w postach wyżej. Więcej informacji w sprawie odszkodowania - kontakt z doradcą: Damian Potępa MEDITOR - Kancelaria Odszkodowawcza Sp. z o.o. tel. 534 944 846
magdalen_rosa
Posty: 1
Rejestracja: 29 cze 2012, 14:53

Re: odszkodowanie z OC

Post autor: magdalen_rosa »

Niestety czasem samemu nie da się wiele zdziałać, albo ja miałam taki pechowy wypadek że TU się na mnie uwzięło i w efekcie szukałam kancelarii odszkodowawczych, gdzie by mi pomogli uzyskać należytą kwotę odszkodowania a jest ich wiele teraz, w Krakowie bardzo dobrzy są prawnicy z Mobile Cash.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Svetlgoi i 2 gości