stłuczenie?

dudekmar
Posty: 17
Rejestracja: 27 maja 2011, 13:42

stłuczenie?

Post autor: dudekmar »

Doznałem stłuczenia łokcia prawego, które jest potwierdzone wyciągiem z pogotowia ratunkowego. Mam pytanko, czy należy mi się za to jakieś odszkodowanie? Rehabilitacji nie przeszedłem, bo nie miałem czasu (ważne sprawy rodzinne), są jakieś nadzieje na pomyślne rozwiązanie sprawy?
wiolka
Posty: 54
Rejestracja: 26 kwie 2011, 08:52

Re: stłuczenie?

Post autor: wiolka »

Pytanie jest bardzo bardzo ogólne. Po pierwsze to gdzie i kiedy miał miejsce ten wypadek? A po drugie to czy jesteś ubezpieczony gdzieś? Bez udzielenia bardziej konkretnych informacji nikt Ci nie wskaże drogi, co powinieneś zrobić.
dudekmar
Posty: 17
Rejestracja: 27 maja 2011, 13:42

Re: stłuczenie?

Post autor: dudekmar »

Wypadek miał miejsce na ulicy, potknąłem sie i przewróciłem dosyć nieforunnie, bo na krawężnik, uderzyłem łokciem z całej siły. Byłem normalnie świadomy. Sytuacja miała miejsce w dzień. Normalnie jestem na rencie, nie pracuję. Dodatkowo jestem ubezpieczony prywatnie w PZU.
miroslawa
Posty: 55
Rejestracja: 27 kwie 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: stłuczenie?

Post autor: miroslawa »

Jeżeli wypadek zdarzył sie w czasie wolnym i z Twojej winy możesz starać się o odszkodowanie z ubezpieczenia NW. Zapoznaj się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, czy obejmują odszkodowanie za taką kontuzje, choć może i nie jak to tylko stłuczenie, ale to zależy.
Flexus
Posty: 29
Rejestracja: 26 kwie 2011, 12:03

Re: stłuczenie?

Post autor: Flexus »

A skoro jestes na rencie to nie wiem czy aby nie powinieneś dostać jakiegoś odszkodowania z ZUSu. Ale tego nie wiem. Musisz się zapytać kogoś, a najlepiej w ZUSie. Nie wiem jakie są procedury w przypadku przebywania na rencie.
dudekmar
Posty: 17
Rejestracja: 27 maja 2011, 13:42

Re: stłuczenie?

Post autor: dudekmar »

Aha no to teraz już wszystko rozumiem. Jutro przejde się do ZUSu, nie mam daleko. Więc wszystko okaże się jutro. Także jutro postaram się napisać wniosek o odszkodowanie d PZU. Nie będę czytał umowy, najwyżej dostanę odmowe i już.
dudekmar
Posty: 17
Rejestracja: 27 maja 2011, 13:42

Re: stłuczenie?

Post autor: dudekmar »

Wniosek wysłałem dopiero dzisiaj. Nie potrafiłem tego napisać.
Ale przeczytałem umowę przy okazji i nie wyczytałem nic ciekawego, a przynajmniej nic co byłoby pomocne w jakiś sposób w moim przypadku. Jak przyjdzie decyzja to się okaże.
Lala22
Posty: 1
Rejestracja: 07 mar 2015, 14:58

Re: stłuczenie?

Post autor: Lala22 »

Taki termin nie jest nigdzie określony, a przynajmniej ja nic o tym nie wiem i sobie nie przypominam. Urząd ma obowiązek odpowiedzieć niezwłocznie na Twoje odwołanie. Jest natomiast wyznaczony termin w jakim powinno być wypłacone odszkodowanie.
kaleem
Justyna25
Posty: 2
Rejestracja: 29 kwie 2015, 09:00

Re: stłuczenie?

Post autor: Justyna25 »

Kilka lat temu uległam podobnemu wypadkowi. Moja samodzielna walka z ubezpieczycielem nie przyniosła pozytywnych rezultatów, dlatego też z polecenia skorzystałam z pomocy p. Iwony, specjalistki ds. odszkodowań. Dzięki współpracy uzyskałam wysokie odszkodowanie. P. Iwona to miła, rzeczowa, kompetentna kobieta, dlatego też wszystkim zainteresowanym pozostawiam namiary 882-127-772.
koala123
Posty: 3
Rejestracja: 30 wrz 2019, 18:59
Kontakt:

Re: stłuczenie?

Post autor: koala123 »

wszystko zalezy gdzie kiedy to mialo miejsce oraz czy jestes ubezpieczony bo to kluczowe w tej sytuacji
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości