termin TU

beataalbertowicz
Posty: 10
Rejestracja: 06 cze 2011, 14:10

termin TU

Post autor: beataalbertowicz »

Witam,
Czy ktoś jest w stanie powiedzieć w którym paragrafie mowa jest o terminie jaki towarzystwo ubezpieczeniowe ma na decyzję w sprawie mojego odwołania?
Złożyłam pismo - odwołanie od decyzji do towarzystwa ubezpieczeniowego - wiem, że mają na odpowiedź 14 dni jednak potrzebuję konkretnej informacji - w którym paragrafie Kodeksu Cywilnego jest o tym mowa
Bardzo proszę o możliwie szybką pomoc.
Z góry serdecznie dziękuję.
pradzek
Posty: 41
Rejestracja: 09 maja 2011, 14:09

Re: termin TU

Post autor: pradzek »

Taki termin nie jest nigdzie określony, a przynajmniej ja nic o tym nie wiem i sobie nie przypominam. Urząd ma obowiązek odpowiedzieć niezwłocznie na Twoje odwołanie. Jest natomiast wyznaczony termin w jakim powinno być wypłacone odszkodowanie.
Pozdrawiam,
Piotr
beataalbertowicz
Posty: 10
Rejestracja: 06 cze 2011, 14:10

Re: termin TU

Post autor: beataalbertowicz »

Rozmawiałam z osobą, która ma z tym coś wspólnego i wiem, że taki termin istnieje. Jednak ta osoba nie była w stanie mi powiedzieć, gdzie dokladnie taki zapis istnieje, a jest mi to niezbędne. Czy ktoś może mi wskazać artykuł?
miroslawa
Posty: 55
Rejestracja: 27 kwie 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: termin TU

Post autor: miroslawa »

To skoro ma coś wspólnego to dlaczego nie poda źródła. Problem polega na tym, że nie ma takiego artykułu, który wskazywałby termin. Ubezpieczyciele praktycznie odpowiadają po 30 dniach, ale to oni sobie ustalili taki termin, sami z siebie.
agnieszkapor
Posty: 33
Rejestracja: 24 maja 2011, 22:14
Lokalizacja: Wieluń

Re: termin TU

Post autor: agnieszkapor »

Zgodnie z art.14 ustawy z dnia 22.05.2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych,UFG, PBUK, zakład ubezpieczeń jest zobowiązany wypłacić odszkodowanie w terminie 30 dni, licząc od dnia złożenia zawiadomienia o szkodzie. Ustawa stanowi dalej, ze jeśli wyjaśnienie w powyższym 30-dniowym terminie okoliczności koniecznych do ustalenia odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń okazało się niemożliwe, świadczenie powinno być wypłacone w ciagu 14 dni od wyjaśnienia tych okoliczności.
wiolka
Posty: 54
Rejestracja: 26 kwie 2011, 08:52

Re: termin TU

Post autor: wiolka »

To tylko podstawa. Większość towarzystw i tak nie przestrzega terminów. Powód jest prosty - mają mnóstwo zgłoszeń. Zwykle tłumaczą to niemożnością precyzyjnego okreslenia przyczyny lub dodatkowymi wyjasnieniami i termin ten wydłuża się do 3 mcy.
miroslawa
Posty: 55
Rejestracja: 27 kwie 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: termin TU

Post autor: miroslawa »

Zgodzę się z Wiolką, podstawa prawna tu nic nie pomoże, bo nawet z nią nie masz żadnych narzędzi, aby ich zmusić do udzielenia odpowiedzi w terminie. No chyba że sądownie, ale czy to się opłaca? Raczej nie. Czekaj cierpliwie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość