Stłuczka, nie wiem kiedy i kto

pradzek
Posty: 41
Rejestracja: 09 maja 2011, 14:09

Stłuczka, nie wiem kiedy i kto

Post autor: pradzek »

Zauważyłem, że ktoś przytarł mi przód samochodu (zderzak, maska, reflektor). Nie wiem kiedy i gdzie się to stało, ponieważ zawsze podchodzę do samochodu od tyłu i mogłem nawet kilka dni jeździć z tą usterką, dlatego nie zgłosiłem od razu sprawy. Dodatkowo zdarzenie miało miejsce z pewnością 300km od miejsca zamieszkania. Mam AC w PZU. Wobec tego mam pytanie czy nie będzie żadnych problemów jeśli zgłoszę to zdarzenie z lekkim poślizgiem? Jak się zachować zgłaszając tą sprawę?
Pozdrawiam,
Piotr
wiatrak1983
Posty: 38
Rejestracja: 26 kwie 2011, 13:18
Lokalizacja: Opole

Re: Stłuczka, nie wiem kiedy i kto

Post autor: wiatrak1983 »

Po pierwsze to skoro nie wiesz kiedy to się stało, to równie dobrze mogło się to stać wczoraj lub 3 dni temu. Najlepiej jest zadzwonić i tak właśnie powiedzieć, że wczoraj ktoś uszkodził Ci w ciagu dnia samochód, sprawcy nie znasz i tyle.
wiatrak
prymuss
Posty: 43
Rejestracja: 27 kwie 2011, 13:12
Lokalizacja: Wilczyce

Re: Stłuczka, nie wiem kiedy i kto

Post autor: prymuss »

Tak dokładnie, lepiej się nie przyznawaj. Powiedz, że wczoraj i koniec. Nikt nie udowodni Ci, kiedy to się stało. A tak w ogóle to na zgłoszenie szkody jest chyba 7 dni. Oni zawsze szukają dziury w całym , więc lepiej trochę podkolorować historię.
Nikt tak nie może zaleźć za skórę, jak URZĘDNIK!
magdam
Posty: 36
Rejestracja: 27 kwie 2011, 10:07

Re: Stłuczka, nie wiem kiedy i kto

Post autor: magdam »

No podkolorowanie historii się nie uda, jak nagle znajdzie się sprawca. Ale zając życie na pewno się nie znajdzie. W związku z tym nie ma żadnych szans na udowodnienie, kiedy miała miejsce ta kolizja. Zgłoś ten dzień, w którym zobaczyłes, chyba że minęło już 7 dni.
sstokrotka77
Posty: 28
Rejestracja: 29 kwie 2011, 13:41

Re: Stłuczka, nie wiem kiedy i kto

Post autor: sstokrotka77 »

Na zgłoszenie masz 7 dni od zdarzenia. W związku z tym, że nie wiesz kiedy to się stało to termin ten liczysz od dnia, w którym zobaczyłeś szkody na samochodzie. Lepiej chyba jest się w ogóle nie przyznawać, ich też raczej nie będzie interesować to jak daleko to się stało.
kropidla
Posty: 45
Rejestracja: 23 maja 2011, 15:06

Re: Stłuczka, nie wiem kiedy i kto

Post autor: kropidla »

I jak udało Ci się złożyc wniosek o doszkodowanie, bo chyba już Ci się termin powoli kończył jak dobrze mi się wydaje?? No chyba że wolisz zwlekać w końcu i tak nie ma sprawcy. Pracownik TU pytał dokładnie co, jak i gdzie się stało?
pradzek
Posty: 41
Rejestracja: 09 maja 2011, 14:09

Re: Stłuczka, nie wiem kiedy i kto

Post autor: pradzek »

Tak, wniosek złożyłem. Nie miałem za bardzo czasu, żeby opracować wszystie szczegóły, żeby wszystko grało i ostatecznie prawda wygrała. Nie było żadnego problemu. Nie ja pierwszy i nie ostatni zostałem pokrzywdzony w taki sposób. Oni mają mnóstwo takich klientów co im sprawcy zwiewają.
Pozdrawiam,
Piotr
hharper
Posty: 37
Rejestracja: 24 maja 2011, 22:06

Re: Stłuczka, nie wiem kiedy i kto

Post autor: hharper »

No to pogratulować tylko. Chyba miałes szczęście, albo ubezpieczyciel był wyjatkowo łaskawy, bo nie zawsze wypłacają pieniądze, jeżeli nie wie sie dokładnie kiedy, kto i gdzie. Oby tylko wypłacili kwotę pokrywającą naprawę szkody.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości