wystąpic o odszkodowanie?

olgarak
Posty: 21
Rejestracja: 07 cze 2011, 11:02

wystąpic o odszkodowanie?

Post autor: olgarak »

witam.
Mam watpliwosci czy powinnam sie domagac odszkodowania.
Wczoraj w sklepie leroy merlin moje poltora roczne dziecko, siedzace w pasach we wlasnym wózku, zostalo uderzone przewracajacym sie ciezkim, metalowym, podwojnym karniszem. Dziecko nie mialo dostepu do stoiska, na ktorym ewidentnie bylo ustawione wiecej karniszy niz powinno. Doznalo niewielkiego urazu glowy - niekrwawiace rozciecie i guzy. Nie stracilo przytomnosci, nie przejawialo objawow wstrzasnienia mozgu, nie wymagalo wezwania pogotowia. Lekarz rejonowy zalecil jedynie obserwacje przez 2-3 dni bez koniecznosci badan czy leczenia.
Prosze o pomoc czy i jak powinnam sprawe potoczyc.
wiolka
Posty: 54
Rejestracja: 26 kwie 2011, 08:52

Re: wystąpic o odszkodowanie?

Post autor: wiolka »

Co za skandal, ja to bym od razu nagłośniła sprawę. Oczywiście, że masz prawo żądać odszkodowania. Równie dobrze mogło się to skończyc dla Twojego dziecka dużo gorzej, na szczęście tylko lekkie obrażenia, ale mimo tego, powinnas do nich wystosować pismo.
wiolonczela
Posty: 49
Rejestracja: 28 kwie 2011, 08:52
Lokalizacja: Piaseczno

Re: wystąpic o odszkodowanie?

Post autor: wiolonczela »

Poszkodowany w wypadku na terenie centrum handlowego ma prawo domagać się wypłaty odszkodowania od zarządzającego centrum albo od najemcy sklepu. Zarządca sklepu jest zobowiązany zapewnić bezpieczeństwo osobom robiącym zakupy.
miroslawa
Posty: 55
Rejestracja: 27 kwie 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: wystąpic o odszkodowanie?

Post autor: miroslawa »

W Twoim przypadku jak najbardziej warto starać się o odszkodowanie ponieważ wypadek był spowodowanym niedopełnieniem wymogów bezpieczeństwa. Musisz udowodnić że karnisze były poustawiane w sposób nieprawidłowy, co było bezpośrednią przyczyna wypadku.
Flexus
Posty: 29
Rejestracja: 26 kwie 2011, 12:03

Re: wystąpic o odszkodowanie?

Post autor: Flexus »

O odszkodowanie powininnaś starać się z polisy OC właściciela obiektu. Czy wypadek został odnotowany w książce wypadków? Czy masz świadków zdarzenia? Nawet jeśli suma odszkodowania nie będzie zbyt wysoka warto w tej sprawie podjąć jakieś działania.
olgarak
Posty: 21
Rejestracja: 07 cze 2011, 11:02

Re: wystąpic o odszkodowanie?

Post autor: olgarak »

Rozumiem. Nie wiem czy wypadek został odnotowany. Szczerze mówiąc to wątpie, aby ktokolwiek zapisal cos o wypadku. Świadkiem byla dziewczyna pracujaca na dziale, a kobieta z dyrekcji podala nam puszke coli, rekompensujac brak lodu i to by było na tyle.
wiolka
Posty: 54
Rejestracja: 26 kwie 2011, 08:52

Re: wystąpic o odszkodowanie?

Post autor: wiolka »

Olga, musisz popatrzeć na to z innej strony, zadać sobie pytania, znaleźć na nie odpowiedź i wtedy się okaże, co powinnaś.
Czy masz telefony kontaktowe świadków zdarzenia? Czy masz porobione zdjęcia miejsca wypadku? Czy byłaś w tym sklepie po wypadku? Czy stoisko na którym uległo wypadkowi Twoje dziecko wygląda tak samo jak w dniu wypadku? a jeśli nie, to jak udowodnisz, że wygląda inaczej? w jaki sposób udokumentujesz, że Twoje dziecko doznało jakiegoś uszczerbku na zdrowiu, jak nie było konieczne pogotowie?
olgarak
Posty: 21
Rejestracja: 07 cze 2011, 11:02

Re: wystąpic o odszkodowanie?

Post autor: olgarak »

N?e mam zadnego kontaktu z tą dziewczyną z działu, ale jakbym poszła do sklepu to na pewno bym ją znalazła. Nie rozbiłam żadnych zdjęć, nie pomyslałam o tym na goraco. Teraz w sumie też nie. Jak sie cos wydarzy to człowiek o tym nie myśli.
W sklepie nie byłam, więc nie wiem czy coś się zmieniło.
Mogę wziąć zaświadczenie od lekarza rejonowego i tyle.
hharper
Posty: 37
Rejestracja: 24 maja 2011, 22:06

Re: wystąpic o odszkodowanie?

Post autor: hharper »

Ja myślę, że oświadczenie świadka, czyli tej dziewczyny z działu oraz zaświadczenie leklarskie o stłuczeniu głowy wystarczyłby, aby wniosek był rozpatrzony pozytywnie. Nie kazdy może mieć przy sobie aparat czy telefon z aparatem. Koniecznie zrób coś z tym.
wiolonczela
Posty: 49
Rejestracja: 28 kwie 2011, 08:52
Lokalizacja: Piaseczno

Re: wystąpic o odszkodowanie?

Post autor: wiolonczela »

Olga i jak zrobiłaś cos z tym odszkodowaniem? Uważam, że powinnaś. To będzie przede wszystkim nauczka dla hipermarketu, aby tak ustawiac towar, zeby nie zgrażał zrowiu i życiu robiących zakupy.
Też myślę, że oświadczenie tej dziewczyny z działu i zaświaczenie lekarskie daje podstawe do starania się o odszkodowanie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości