wypadek męża i szwagierki

magdam
Posty: 36
Rejestracja: 27 kwie 2011, 10:07

wypadek męża i szwagierki

Post autor: magdam »

mąż został poszkodowany wraz z moja szfagierką w wypadku samochopdowym. Wynuszenie pierwszeństwa przez drugi samochód w wyniku czego szfagierka dozanała wstrząsu mózgu, mąż z kolei doznał urazu kręgosłupa (złamane 2 trzony kręgów). na domiar złego diagnoza przez lekarzy od poczatku nie była w ogóle trafiona, chirurg nie rozpoznał złamania na zdjeciach, dopiero poźniej ortopeda (mąż nie przebywał w szpitalu, nie chodził również w gorsecie bo jak sie zorientowali było juz za poźno).
Mąż w dalszym ciągu jest na zwolnieniu, mija niedługo 6 m-cy, lekarz nie chce podpisac zgody na pracę - pracuje w przemyśle cięzkim.
Obawiam sie również ze zbyt poźno wysłaliśmy pismo do ZUS o świadczenie rehabilitacyjne i nie wiem czy je otrzyma Jak sie dowiedzieliśmy szfagierka wysłala roszczenie odszkodowawcze była kierowcą) do firmy sprawcy wypadku. zapytuję więc - czy mąż także może wystąpić o takie odszkodowanie? jesli tak jakimi argumentami możemy się posłużyć? czy są jakies dostępne wzory pism?
prymuss
Posty: 43
Rejestracja: 27 kwie 2011, 13:12
Lokalizacja: Wilczyce

Re: wypadek męża i szwagierki

Post autor: prymuss »

W Waszym przypadku możecie ubiegać się jak najbardziej o odszkodowanie z OC sprawcy wypadku i to nie tylko za szkody na zdrowiu ale również zadośćuczynienia za cierpienia. Szkodę należy zgłosić do towarzystwa ubezpieczeniowego w którym polisę oc posiadał sprawca wypadku.
Nikt tak nie może zaleźć za skórę, jak URZĘDNIK!
wiatrak1983
Posty: 38
Rejestracja: 26 kwie 2011, 13:18
Lokalizacja: Opole

Re: wypadek męża i szwagierki

Post autor: wiatrak1983 »

Z Oc to podstawa. Dodatkowo, jeśli właściciel samochodu, czyli szwagierka miała wykupioną polisę NNW przy swojej polisie OC, można również zgłosić tam szkodę, choć nie są to zazwychaj duże kwoty, ale zawsze coś. Kazdy pieniądz się liczy przecież.
wiatrak
dudekmar
Posty: 17
Rejestracja: 27 maja 2011, 13:42

Re: wypadek męża i szwagierki

Post autor: dudekmar »

Wszelkie wzory pism są do znalezienia w internecie. Jeżeli chodzi o argumenty to wszlkie dokumenty lekarskie, zaświadczenai i opinie oczywiście, no i równiez wszelkiego rodzaju rachunki za poniesione koszty leczenia, wizyty lekarskie, dojazdy, leki, itp.
magdam
Posty: 36
Rejestracja: 27 kwie 2011, 10:07

Re: wypadek męża i szwagierki

Post autor: magdam »

Niestety nie mamy informacji, gdzie był ubezpieczony sprawca, więc zlożenie wniosku znowu się przeciągnie. Ale jak szwagierka składała to się jej zapytam.
Jezeli już wniosek wpłynie, jak długo czeka się na rozpatrzenie sprawy? Czy ktos wie mniej więcej?
pompeyy
Posty: 3
Rejestracja: 05 maja 2012, 00:10

Re: wypadek męża i szwagierki

Post autor: pompeyy »

w sprawie odszkodowania kontakt z doradcą: Damian Potępa MEDITOR - Kancelaria Odszkodowawcza Sp. z o.o. tel. 534 944 846
michael
Posty: 1
Rejestracja: 11 wrz 2012, 11:11

Re: wypadek męża i szwagierki

Post autor: michael »

W kwestii egzekwowania odszkodowań komunikacyjnych i likwidacji szkód polecam prawników z firmy Mobile Cash Kraków, tel. 790 323 790.
viman
Posty: 3
Rejestracja: 22 wrz 2012, 15:08

Re: wypadek męża i szwagierki

Post autor: viman »

magdam pisze:mąż został poszkodowany wraz z moja szfagierką w wypadku samochopdowym. Wynuszenie pierwszeństwa przez drugi samochód w wyniku czego szfagierka dozanała wstrząsu mózgu, mąż z kolei doznał urazu kręgosłupa (złamane 2 trzony kręgów). na domiar złego diagnoza przez lekarzy od poczatku nie była w ogóle trafiona, chirurg nie rozpoznał złamania na zdjeciach, dopiero poźniej ortopeda (mąż nie przebywał w szpitalu, nie chodził również w gorsecie bo jak sie zorientowali było juz za poźno).
Mąż w dalszym ciągu jest na zwolnieniu, mija niedługo 6 m-cy, lekarz nie chce podpisac zgody na pracę - pracuje w przemyśle cięzkim.
Obawiam sie również ze zbyt poźno wysłaliśmy pismo do ZUS o świadczenie rehabilitacyjne i nie wiem czy je otrzyma Jak sie dowiedzieliśmy szfagierka wysłala roszczenie odszkodowawcze była kierowcą) do firmy sprawcy wypadku. zapytuję więc - czy mąż także może wystąpić o takie odszkodowanie? jesli tak jakimi argumentami możemy się posłużyć? czy są jakies dostępne wzory pism?
Teraz pewnie sprawa już jest wyjaśniona, ale w takim przypadku o odszkodowanie można się jak najbardziej ubiegać. Dokumentacja musi być kompletna, inaczej ubezpieczyciel nie wypłaci ani grosza.
marcela87
Posty: 3
Rejestracja: 23 wrz 2013, 20:51

Re: wypadek męża i szwagierki

Post autor: marcela87 »

Hej ja korzystałam z Arki jak potrzebowałam odszkodowania, we Wrocławiu. Mój brat też korzystał jak miał wypadek obydwoje bylismy zadowoleni. Prowizja nie jest duża, a robią kawał dobrej roboty. Odszkodowanie dostaje się szybko i jest całkiem niezłe, nawet wyższe. W sumie samemu ciężko takie odszkodowanie załatwić, a we Wrocławiu jest pełno firm które się tym zajmują. Jak nie wiadomo komu zaufać, to lepiej poczytać opinie :-) Tu link do Arki http://www.odszkodowania-kancelaria.pl/
fares
Posty: 23
Rejestracja: 20 wrz 2013, 20:56

Re: wypadek męża i szwagierki

Post autor: fares »

W takiej sytuacji, jeżeli ktoś nie orientuje się dobrze w przepisach, to warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług prawnika bądź kancelarii odszkodowawczej. Oba rozwiązania mają plusy i minusy, ale i tak są korzystne dla poszkodowanego.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Svetldqj i 1 gość