Uszkodzony dom a pomoc w odzyskaniu odszkodowania

prymuss
Posty: 43
Rejestracja: 27 kwie 2011, 13:12
Lokalizacja: Wilczyce

Uszkodzony dom a pomoc w odzyskaniu odszkodowania

Post autor: prymuss »

Kilka dni temu auto wjechało w mój dom. Była policja, inspektor budowlany, wczoraj także ktoś z PZU. Gosciu z PZU zrobił zdjęcia i przyjął zgłoszenie szkody. Przyszedł także wczoraj facect z firmy, która zajmuje się odzyskiwaniem odszkodowań i oferował pomoc w odszkodowaniu. Co robić? Decydować się na te firme czy póbować zdziałać cos samemu?
Nikt tak nie może zaleźć za skórę, jak URZĘDNIK!
cruella
Posty: 26
Rejestracja: 26 kwie 2011, 12:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Uszkodzony dom a pomoc w odzyskaniu odszkodowania

Post autor: cruella »

Ja próbowałabym sama. To dopiero początek. Najpierw warto poczekać na działanie PZU i ich wycenę. Nadzór budowlany również powinien wydając postanowienie zlecić ekspertyzę budowlaną lub ocenę techniczną. poczekaj na działanie urzędów.
Flexus
Posty: 29
Rejestracja: 26 kwie 2011, 12:03

Re: Uszkodzony dom a pomoc w odzyskaniu odszkodowania

Post autor: Flexus »

Tez raczej bym się wstrzymał. Ale ta ekspertyza czy ocena, którą będziesz musiał sporządzić po nakazie Inspektoratu nie wskazuje ceny naprawy, a jedynie zalecenia budowlane. Ale za dopłatą na pewno fachowiec uwzględni i ceny naprawy domu.
wiatrak1983
Posty: 38
Rejestracja: 26 kwie 2011, 13:18
Lokalizacja: Opole

Re: Uszkodzony dom a pomoc w odzyskaniu odszkodowania

Post autor: wiatrak1983 »

Wycena to jedno, a roboty jakie wykonasz i jaki wyniosą koszt to drugie. Kto powiedział, że musisz zdecydować się na zlecenie robót budowlanych tej firmie, która zrobi Ci wycenę. Inna firma może roboty wykonać dobrze a taniej. Więc zawsze jakaś kasa Ci zostanie.
wiatrak
wiatrak1983
Posty: 38
Rejestracja: 26 kwie 2011, 13:18
Lokalizacja: Opole

Re: Uszkodzony dom a pomoc w odzyskaniu odszkodowania

Post autor: wiatrak1983 »

A jeżeli chodzi o gościa, który proponuje Ci pomoc w odszkodowaniu, to na samym wstępie nie warto się na to decydować. Pamiętaj, że oddasz tej firmie jakiś procent, a to znaczy, że mniej pieniędzy Ci zostanie. Jak PZU zrobi Cię w balona to wtedy możesz skorzystać z ich usług.
wiatrak
wiolka
Posty: 54
Rejestracja: 26 kwie 2011, 08:52

Re: Uszkodzony dom a pomoc w odzyskaniu odszkodowania

Post autor: wiolka »

Wydaje mi się, że lepiej poczekać na pierwszy krok ze strony PZU i wyceny szkód. Jak masz znajomego, który na oko, no może nie tak bardzo na oko, wyceni Ci powstałe szkody to spróbuj się zapytać. Gdy wycena PZU będzie sporo nieadekwatna to wtedy można, a nawet trzeba zrobić wycenę szkód prywatnie.
magdam
Posty: 36
Rejestracja: 27 kwie 2011, 10:07

Re: Uszkodzony dom a pomoc w odzyskaniu odszkodowania

Post autor: magdam »

Jak jestes zdrowy, a jesteś, bo szkoda nie jest zdrowotna to się zabierz za odszkodowanie sam. Ja jestem średnio na chodzie, więc nie wiem czy mam ochote się szarpać z biurokracją. W mojej sytuacji zlecenie tego firmie byłoby okładem na zbolałe rany.
miroslawa
Posty: 55
Rejestracja: 27 kwie 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uszkodzony dom a pomoc w odzyskaniu odszkodowania

Post autor: miroslawa »

Ja swego czasu miałam okazję, no właściwie byłam zmuszona skorzystać z biura, które profesjonalnie zajmuje się odzyskiwaniem odszkodowania. Sytuacja... długo by pisać, ale po prostu była bardzo na moją niekorzyść. Biuro Prawne Global z Wrocławia pomogło mi bardzo, dzięki nim kwota jaką dostałam była prawie dwukrotnie większa niż miałam nadzieję uzyskać. Co do stawki to nie potrafie odpowiedzieć, do kazdego zlecenia podchodzą indywidulanie, wiadomo rodzaj odszkodowania i walka walce nierówna.
prymuss
Posty: 43
Rejestracja: 27 kwie 2011, 13:12
Lokalizacja: Wilczyce

Re: Uszkodzony dom a pomoc w odzyskaniu odszkodowania

Post autor: prymuss »

No dobra, powiedzmy że na tym etapie na razie odpuszczę sobie firmę, która pomoże mi z odszkodowaniem. Ale jak zabrac się za to wszystko od początku. Gdzie powinienem się udać, gdzie szukać człowieka, który mi zrobi ekspertyzę wraz z wyceną szkody, tak aby nie płacić dwa razy?
Nikt tak nie może zaleźć za skórę, jak URZĘDNIK!
Flexus
Posty: 29
Rejestracja: 26 kwie 2011, 12:03

Re: Uszkodzony dom a pomoc w odzyskaniu odszkodowania

Post autor: Flexus »

Po pierwsze to poczekaj jeszcze na to co stwierdzą w PZU, jak wycenią szkodę. Nie ma co szastac pieniędzmi i szybko robic wycenę na własny koszt, bo to nie prowadzi do niczego. Nie wiesz czego możesz się spodziewac z PZU, więc czekaj.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość