włamanie do mieszkania

sstokrotka77
Posty: 28
Rejestracja: 29 kwie 2011, 13:41

włamanie do mieszkania

Post autor: sstokrotka77 »

Zakład ubezpieczeń odmówił mi wypłaty odszkodowania za włamanie do mieszkania. W uzasadnieniu stwierdzono, że balkon był otwarty, ale to nie balkonem weszli złodzieje. Włamali sie przez drzwi, jedne z najnowszych antywłamanowych. Zabrali plazmę, kino domowe, dvd, notebooka i pieniądze. Powinnam dalej z nimi sie targowac? Wg mnie otwarty balkon to nie jest wystarczający powód odrzucenia roszczenia.
sstokrotka77
Posty: 28
Rejestracja: 29 kwie 2011, 13:41

Re: włamanie do mieszkania

Post autor: sstokrotka77 »

Dziękuję za każdą odpowiedź, ale jeśli na forum jest ekspert lub ktoś kto ma do czynienia z ubezpieczeniami w szerszym zakresie to bardzo proszę o poradę. Jezeli nie dostaniemy odszkodowania to będziemy mocno stratni i do tyłu. Co robić...
wiolka
Posty: 54
Rejestracja: 26 kwie 2011, 08:52

Re: włamanie do mieszkania

Post autor: wiolka »

A skąd zakład ubezpeczeń wie, że balkon był otwarty? Rozumiem, że było to napisane w protokole policyjnym, tak? Nie rozumiem jaki to ma związek z tym, że drzwi balkonowe były otwarte, skoro złodzieje i tak weszli drzwiami wejściowymi do mieszkania. Chyba sami eksperci pracują w tym PZU.
wiatrak1983
Posty: 38
Rejestracja: 26 kwie 2011, 13:18
Lokalizacja: Opole

Re: włamanie do mieszkania

Post autor: wiatrak1983 »

No właśnie dobre pytanie. Czy na drzwiach były jakies ślady włamania? Złodzieje weszli drzwiami czy balkonem?

Moim zdaniem PZU bezpodstawnie odmówiło wypłaty odszkodowania, ale to tylko moje zdanie. A co na to prawnicy. Kontaktowałaś się z jakimś o porade?
wiatrak
cruella
Posty: 26
Rejestracja: 26 kwie 2011, 12:28
Lokalizacja: Kraków

Re: włamanie do mieszkania

Post autor: cruella »

W umowie zwykle jest napisane, że wszystkie otwory w murach powinny byc zabezpieczone, stąd taka decyzja PZU. Tylko złodzieje nawet z tych drzwi nie skorzystali. Ja bym się odwołała. Zawsze trzeba próbowac, może się uda, kto wie.
sstokrotka77
Posty: 28
Rejestracja: 29 kwie 2011, 13:41

Re: włamanie do mieszkania

Post autor: sstokrotka77 »

Były ślady włamania, jasne, dzrwi były zniszczone. Na pewno zlodzieje weszli drzwiami, a czy wyszli balkonem to nie wiem. Zakład ubezpieczeń wie o balkonie z dokumentów z policji. Pewnie się odwołam, tylko co napisać w uzasadnieniu, przeciez nie będę lała wody.
borowickaanna
Posty: 30
Rejestracja: 29 kwie 2011, 13:19

Re: włamanie do mieszkania

Post autor: borowickaanna »

A tak zapytam z ciekawości, które to piętro, że balkon był otwarty, a oni weszli drzwiami?

Mojej babci włamali sie w podobny sposób. Ubezpieczyciel także odmówił odszkodowania ze względu na otwarte okna. Niestety jak się ma coś cennego, to lepiej dmuchac na zimne i nie zostawiać otwartego nawet judasza.
cruella
Posty: 26
Rejestracja: 26 kwie 2011, 12:28
Lokalizacja: Kraków

Re: włamanie do mieszkania

Post autor: cruella »

Stokrotka lepiej się odwołaj póki masz czas, chyba 14 dni jeszcze nie minęło. Nic Cię to nie kosztuje. W odwołaniu pisze się przede wszystkim to co zaszło, czyli głównie te włamanie przez otwór wejściowy, a nie balkonowy. Dołącz koniecznie wszystkie dokumenty z policji zaświadczające o uszkodzonych drzwiach, a także potwierdzające, że balkon był w stanie nienaruszonym.
wiolka
Posty: 54
Rejestracja: 26 kwie 2011, 08:52

Re: włamanie do mieszkania

Post autor: wiolka »

No lepiej się spiesz, bo czas Ci ucieka. Myślę, że to co ujęła cruella w poprzednim poście powinno im wystarczyć. A jak uważasz, że nie i myślisz, że wszystko to było na tyle kosztowne, aby jednak o tę kase zawalczyć to lepiej pogadaj z prawnikiem.
magdam
Posty: 36
Rejestracja: 27 kwie 2011, 10:07

Re: włamanie do mieszkania

Post autor: magdam »

Co ja czytam, aż się nie chce wierzyć. Ja bym im nie odpuściła. Ten skradziony sprzęt jest pewnie wartości kilku tysięcy, a oni jeszcze robią łaskę. No pewnie sama stworzyłas warunki do kradzieży... he mało tego może sama ich zaprosiłaś, a jeszcze lepiej zleciałaś kradzież, co za farsa. Odwołuj się dziewczyno natychmiast.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość