peknięcie zderzaka i niska wycena

gregory78
Posty: 11
Rejestracja: 06 cze 2011, 14:23

peknięcie zderzaka i niska wycena

Post autor: gregory78 »

Jakiś czas temu potrąciłem psa, w wyniku czego rozwaliłem zderzak, pęknięcie wielkości 10cm. Zgłosiłem szkodę z AC i dzisiaj dostałem wycenę. Aż mi oczy wyszły ze zdziwienia. Przyznali 350zł na naprawę i malowanie zderzaka. (PTU)

Moje pytanie czy jest coś takiego jak naprawa zderzaka? Według mnie to jeśli zderzak jest pęknięty to powinni wypłacić pieniądze na nowy zderzak. Ewentualnie pokryć koszty jego wymiany. Co powinienem w takiej sytuacji zrobić? Domagać się pokrycia kosztów wymiany zderzaka?

W zeszłym roku miałem pęknięty ten sam zderzak w miejscu niewidocznym, pęknięcie około 2cm i warta wypłaciła mi z OC prawie tysiąc zł.bez faktur. W protokole było dokładnie zaznaczone - wymiana zderzaka z powodu pęknięcia.
Flexus
Posty: 29
Rejestracja: 26 kwie 2011, 12:03

Re: peknięcie zderzaka i niska wycena

Post autor: Flexus »

Pęknięty zderzak jak najbardziej podlega wymianie. Jakiekolwiek uszkodzenie mechaniczne niniejszej części samochodu, powodujące uszkodzenie go, poprzez pęknięcie dyskwalifikuje go z dalszej eksploatacji - niniejsze jest niezgodne z warunkami technicznymi pojazdów.
gregory78
Posty: 11
Rejestracja: 06 cze 2011, 14:23

Re: peknięcie zderzaka i niska wycena

Post autor: gregory78 »

No to w takim razie co mam zrobić, zeby dostać pieniądze na wymianę, a nie na naprawę/sklejanie i malowanie. Czy w takim razie powinienem sie odwołac od tej decyzji, jesli tak, to co mam dokładnie napisac w odwołaniu, nie jestem mechanikiem.
hharper
Posty: 37
Rejestracja: 24 maja 2011, 22:06

Re: peknięcie zderzaka i niska wycena

Post autor: hharper »

No to skoro Flexus tak Ci napisał to wydaje mi się, że powinienes sie odwołać.
Ale tak sie zastanawiam, skąd taka interpretacja? To sa jakieś przepisy techniczne dotyczące uszkodzenia czesci składowych samochodu? Flexus jeśli możesz to odp.
Piotr
Posty: 26
Rejestracja: 18 maja 2011, 16:11

Re: peknięcie zderzaka i niska wycena

Post autor: Piotr »

No przyznam, że tez zaciekawiła mnie ta interepretacja, a głównie jej źródło.
A swoją drogą to przecież możesz się odwołać jeszcze. Napisz, że po wstępnych oględzinach, mechanikł orzekł, że 10cm pęknięcie może się powiekszyć i nie ma sensu tego kleić, a już tym bardziej lakierować.
filipknap
Posty: 15
Rejestracja: 26 maja 2011, 14:26

Re: peknięcie zderzaka i niska wycena

Post autor: filipknap »

Jakiś czas temu mój ojciec rozwalił sobie zderzak parkując przed wysokim krawężnikiem. Miał wykupione AC, ale także Ubezpieczelnia orzekła, że szkoda nadaje się do naprawy, a nie do wymiany i również wypłacili mu śmieszne pieniądze.
Flexus
Posty: 29
Rejestracja: 26 kwie 2011, 12:03

Re: peknięcie zderzaka i niska wycena

Post autor: Flexus »

Odpowiedź jest prosta. Jedź na badanie techniczne z popękanym zderzakiem lub traf na kontrolę drogową z prawdziwego zdarzenia - przeprowadzaną przez panów z "R", mając popękany lub połamany zderzak, to oni podadzą Ci podstawę prawną dot. niniejszego.
Piotr
Posty: 26
Rejestracja: 18 maja 2011, 16:11

Re: peknięcie zderzaka i niska wycena

Post autor: Piotr »

Jak wiadomo, stacje kontroli pojazdów sprawdzają w różny sposób, jedne sa mniej szczegółowe inne nie. A jedne biorą dodatkową kasę... czyt. łapówkę za przymknięcie oka na parę szczegółów nie mających wpływu na stan techniczny pojazdu.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości