Zalanie przez nieszczelność drzwi balkonowych

malwinap
Posty: 32
Rejestracja: 28 kwie 2011, 08:51
Lokalizacja: Wrocław

Zalanie przez nieszczelność drzwi balkonowych

Post autor: malwinap »

Prawie 2 miesiące temu zgłosiłam do PZU szkodę. Chodziło o podmoczenie podłogi w pokoju wynikające z nieszczelności drzwi balkonowych (przedostawała się wilgoć przez nie). Był rzeczoznawca, ponieważ w wielu miejscach podłogi odchodziła klepka, Pani zapisała, że cała podłoga jest do przełożenia klepki. Potem przez ponad miesiąc nie dostałam żadnej odpowiedzi, ani pieniędzy na konto.

Zadzwoniłam do PZU, żeby się przypomnieć i moja sprawa została przekazana komuś, ponieważ mają teraz za dużo spraw. Pan z PZU do mnie się odezwał i poprosił o jeszcze raz podanie przyczyny zalania i czy był zgłoszony protokół do spółdzielni.
Sprawy do spółdzielni nie zgłaszałam. Teraz to już nie mam co zgłaszać, ponieważ wymieniłam drzwi balkonowe, ściany pomalowałam (też były zacieki przy podłodze koło drzwi balkonowych).

Co powinnam zrobić, co podać jako przyczynę? (już miałam doświadczenie w sprawach z PZU i wiem, że jak tylko mogą to ograniczają swoją odpowiedzialność tłumacząc się, że warunki ubezpieczenia nie obejmują danej sytuacji).
kropidla
Posty: 45
Rejestracja: 23 maja 2011, 15:06

Re: Zalanie przez nieszczelność drzwi balkonowych

Post autor: kropidla »

Jak nie zgłosiłaś do spółdzielni to już chyba po ptakach. A jak wymieniłaś drzwi balkonowe bez zgłaszania do nich? Może jeszcze jest szansa na zgłoszenie do nich, ale musisz miec wszystkie dokumentu od rzeczoznawcy, protokół, zdjęcia.
syrenka
Posty: 53
Rejestracja: 24 maja 2011, 13:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zalanie przez nieszczelność drzwi balkonowych

Post autor: syrenka »

PZU chyba ma jakiś termin na rozpatrzenie, wydaje mi się, że jest to 30 dni. Jak się mylę, to niech mnie ktoś poprawi. Ja za przyczynę podałabym nieszczelność drzwi balkonowych, konkretnie uszczelek oraz wypaczenie. Nie wspomniaj na pewno o żadnym niedomknięciu czy czymś podobnym.
wiolonczela
Posty: 49
Rejestracja: 28 kwie 2011, 08:52
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Zalanie przez nieszczelność drzwi balkonowych

Post autor: wiolonczela »

Zanim podejmiesz znowu jakiekolwiek kroki, zapoznaj się lepiej dokładnie z umową TU. Wiekszosć ubezpieczycieli podaje bardzo okrojone przyczyny zwrotów. Jezeli PZU do dzisiaj nie dało znaku to albo decyzja jest odmowna, chociaż powinna przyjść odpowiedź, albo maja prblem z okresleniem przyczyny zalania.
miroslawa
Posty: 55
Rejestracja: 27 kwie 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zalanie przez nieszczelność drzwi balkonowych

Post autor: miroslawa »

Decyzja odmowna zawsze musi przyjsć, ale szybciej niż 2 miesiące. Mnie się wydaje, że oni mają problem z dokładnym zakwalifikowaniem szkody i określeniem jej przyczyn. Zresztą skoro byłaś ponownie proszona o podanie przyczyny zalania to chyba jasne, że nie mogą tego przyoasować w żadne widełki.
malwinap
Posty: 32
Rejestracja: 28 kwie 2011, 08:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zalanie przez nieszczelność drzwi balkonowych

Post autor: malwinap »

Nie mam żadnych dokumentów od rzeczoznawcy, ani kopii protokołu ani zdjęć, więc nawet po czasie nie mam z czym iść do spółdzielni.
A co mam zrobić, żeby ich jakoś pospieszyć, jest jakaś szansa na to? Bo w końcu ile jeszcze mam czekać, albo wóz albo przewóz.
drombocz
Posty: 44
Rejestracja: 09 maja 2011, 14:11

Re: Zalanie przez nieszczelność drzwi balkonowych

Post autor: drombocz »

Podobno ubezpieczyciel, jezeli ma problem z określeniem przyczyny to sprawa może wydłużyć się aż do 90dni. Czekaj cierpliwie, no ewentualnie możesz zadzwonić i się zapytać co się z tym dzieje i jak długo musisz czekać. Zwykle po interewencji telefonicznej sprawy wychodzą ponownie na światło dzienne.
miroslawa
Posty: 55
Rejestracja: 27 kwie 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zalanie przez nieszczelność drzwi balkonowych

Post autor: miroslawa »

Ale te 90 dni jest tylko w wyjątkowych przypadkach, zalanie i określenie przyczyny nie nalezy do jakiś trudnych do sprecyzowania przyczyn. Tak sądzę, ale moge się mylić. W końcu ubezpieczyciel nasz pan... musisz czekać, nie ma innej rady.
malwinap
Posty: 32
Rejestracja: 28 kwie 2011, 08:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zalanie przez nieszczelność drzwi balkonowych

Post autor: malwinap »

Wykonałam dzisiaj ponownie telefon do PZU, podałam przyczynę nieszczelność dzrwi balkonowych i wypaczenie. Pan stwierdził, że najprawdopodobniej nie dostane żadnego odszkodowania, że jeszcze to omówi z przełożonym. Co mam zrobić, aby dostać to odszkodowanie, przecież nie z własnej winy musiałam to wszystko wymieniac.
kropidla
Posty: 45
Rejestracja: 23 maja 2011, 15:06

Re: Zalanie przez nieszczelność drzwi balkonowych

Post autor: kropidla »

Chyba jż nic nie możesz zrobić, jak podałas już przyczynę. Można teraz się tylko modlić, aby była ona wystarczająca. Jezeli natomiast dostaniesz decyzję odmawiającą wypłaty odszkodowania to jest jeszcze przecież możliwość odwołania się.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości