kradzież

miroslawa
Posty: 55
Rejestracja: 27 kwie 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław

kradzież

Post autor: miroslawa »

Okradziono mi mieszkanie podczas weekendu majowego. Uniqa odmawia mi wypłaty odszkodowania, bo jak twierdzi Pan z likwidacji szkód nie miałam dwóch zamków w drzwiach. A w OWU jest wyraźnie napisane , że zwykle drzwi musza byc wyposażaone w dwa zamki, natomiast antywałamaniowe nie muszą. Pan likwidator był informowany dwukrotnie, że posiadam drzwi antywałamniowe i pytałam się czy jest potrzebny certyfikat, na co on odpowiedział, że nie. Po czym kilka dni temu otrzymałam informację, że odszkodowanie nie bedzie mi wypłacone. Telefonicznie Pan powiedział, że nie mam drzwi antywałamaniowych, bo gdybym je miała to złodzieje by ich nie otworzyli !!!!!!
Mamy już praktycznie koniec czerwca a oni nadal odwlekają, mam napisac odwołanie , jeżeli chcę aby ponownie ktos rozpatrzył moją szkodę.
Piotr
Posty: 26
Rejestracja: 18 maja 2011, 16:11

Re: kradzież

Post autor: Piotr »

Chyba najprościej będzie wysłać ten certyfikat potwierdzający, że dzrwi sa antywłamaniowe. Tylko nie wysylaj oryginału, bo w może zaginął. Wyślij kopię potwierdzoną za zgodnośc, a oryginal daj do wglądu. Chyba powiino to wyjaśnić sprawę.
wiatrak1983
Posty: 38
Rejestracja: 26 kwie 2011, 13:18
Lokalizacja: Opole

Re: kradzież

Post autor: wiatrak1983 »

Po prostu wyslij im ten certyfikat skoro masz drzwi antywlamaniowe i tyle. Jezeli jednak drzwi nie są antywłamaniowe to nie spełniasz warunków OWU. W kazdym razie napisz w odwolaniu, ze prosisz o ponowne rozpatrzenie sprawy i zalacz certyfikat i tyle. Więcej chyba nie ma potrzeby, aby coś pisać. Fakty mówią za siebie.
wiatrak
filipknap
Posty: 15
Rejestracja: 26 maja 2011, 14:26

Re: kradzież

Post autor: filipknap »

Jeżeli w OWU zawartej z ubezpieczycielem jest napisane, że musza być dwa zamki w drzwiach, a był tylko jeden, to nie wypłacą odszkodowania, nawet jak drzwi były antywłamaniowe. Nie ma na to mocnych. To jest jasno i wyraźnie okreslone i nie da sie obejśc tego przepisu.
gregory78
Posty: 11
Rejestracja: 06 cze 2011, 14:23

Re: kradzież

Post autor: gregory78 »

Ale żaden ubezpieczyciel nie podpisze umowy, jezeli w drzwiach jest tylko jeden zamek na klucz. Fakt posiadania drzwi antywłamaniowych skutkuje tylko dodatkową zniżką przy ubezpieczeniu, ale raczej nie może być powodem odmowy odszkodowania.
Marta.kozlowska
Posty: 5
Rejestracja: 04 gru 2011, 11:46

Re: kradzież

Post autor: Marta.kozlowska »

Według mnie przeczytaj jeszcze raz dokładnie warunki ubezpieczenia. Jeśli masz wątpliwości - idź do prawnika. Jeśli stwierdzi że masz rację zapewne zaproponuje poprowadzenie sprawy. Proste.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość