wypadek i zbiegnięcie z miejsca wypadku

ulaziober
Posty: 16
Rejestracja: 09 cze 2011, 19:16

wypadek i zbiegnięcie z miejsca wypadku

Post autor: ulaziober »

Mam problem, jakis miesiac temu spowodowałam wypadek zajezdzając komuś droge (ja nie doznałam zadnej szkody) zbiegłam z miejsca wypadku ale o ok. godzinie zgłosiłam się na policje (sama).
Firma ubezpieczeniowa przysłała mi pismo o wypłaceniu odszkodowania poszkodowanej.
Póżniej dostałam następne pismo że wziązku z zbiegnięciem z miejsca wypadku jestem zobowiązana zwrócic firmie ubezpieczeniowej to odszkodowanie co oni wypłacili.
Moge się jakoś odwołac od tego?? Bo przecież zgłośiłam się na policje sama a nie zatrzymałam się bo byłam w szoku. Mam jakieś szanse żeby unikną płacenia tego??
Nie wiem co robic... Pomozcie!!! poradzcie cos prosze.
wiolka
Posty: 54
Rejestracja: 26 kwie 2011, 08:52

Re: wypadek i zbiegnięcie z miejsca wypadku

Post autor: wiolka »

Ciężka sprawa szczerze mówiąc. Możesz próbować się odwołać, powiedz jaki był stosunek policji do Ciebie? Przedstawili jakiekolwiek zarzuty? tj. ucieczki z miejsca wypadku? Czy przyjęli do wiadomości, że się pojawiłaś i tylko wystawili mandat?
ulaziober
Posty: 16
Rejestracja: 09 cze 2011, 19:16

Re: wypadek i zbiegnięcie z miejsca wypadku

Post autor: ulaziober »

Zgłosiłam się w mieście, do ktorego jechałam jakieś 20km. od wypadku. Tam powiedzieli mi, że sprawe prowadzi inny komisariat policji i powiedzieli mi żebym tam pojechała. Zanim dojechałam to minelo jakies 3 godz. i nie mogłam trafic, bo to nie moje okolice były, a jak dojechałam to policjant powiedzial mi ze zatrzymuje mi prawo jazdy. Zasugerował, że byłam po wpływem alkoholu i dlatego się nie zatrzymałam. Posiedziałam, a chwile pózniej dopiero kazali mi dmuchac w alkomat. Oczywiście byłam trzeźwa.
ulaziober
Posty: 16
Rejestracja: 09 cze 2011, 19:16

Re: wypadek i zbiegnięcie z miejsca wypadku

Post autor: ulaziober »

A no i zapomniałam dopisać, że dostałam mandat 900zł i 12punktów. Ogólnie to szkoda gadać. Potraktowali mnie jak największego przestępce. Wg nich nikt nie ma prawa być w szoku, a juz tym bardziej uciekać z miejsca wypadku....
agnieszkapor
Posty: 33
Rejestracja: 24 maja 2011, 22:14
Lokalizacja: Wieluń

Re: wypadek i zbiegnięcie z miejsca wypadku

Post autor: agnieszkapor »

No więc kwalifikacja czyny zgodnie z zarzutem. Wg mnie raczej nie masz szans na odrzucenie regresu z ubezpieczalni. Ucieczka z miejsca wypadku to fakt, nic nie zrobisz już z tym fantem:/ bardzo mi przykro. Ja nie widzę osobiście możliwości odrzucenia.
Może ktoś będzie miał inne zdanie.
hharper
Posty: 37
Rejestracja: 24 maja 2011, 22:06

Re: wypadek i zbiegnięcie z miejsca wypadku

Post autor: hharper »

No mi też się wydaje, że nie masz szans. No ale nie poddawaj się, pisz odwołanie, zawsze warto. Jeżeli to niewielka kwota możesz iść w zaparte i nie płacić, ale możesz sobie komornika lub firmę windykacyjną wrzucić na głowę, więc dobrze się zastanów.
No fakty niestety przemawiają na Twoją niekorzyść, na przyszłość uważaj i zatrzymuj się zawsze.
ulaziober
Posty: 16
Rejestracja: 09 cze 2011, 19:16

Re: wypadek i zbiegnięcie z miejsca wypadku

Post autor: ulaziober »

Dziekuje za pomoc. Napisze odwołanie i zobacze co z tego bedzie. Jeśli się nie powiedzie bede musiała poprosic o rozłożenie na raty z moja płacą to nie realne bedzie żeby zapłacic calosc, bo to spora sumka kilka tysiecy. Ech szkoda gadać normalnie...
agnieszkapor
Posty: 33
Rejestracja: 24 maja 2011, 22:14
Lokalizacja: Wieluń

Re: wypadek i zbiegnięcie z miejsca wypadku

Post autor: agnieszkapor »

No niestety tak to już jest. Naprawde mi przykro. Jeżeli będziesz składać odwołanie to poinformuj nas czy coś się udało w tej sprawie jeszcze zdziałać. Spróbuj, może sie uda. Czasami TU zmienia zdanie jezeli ubezpieczony się odwoluje.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości