Potrącenie dzika a zapis z kamery pojazdu

wac_ns
Posty: 1
Rejestracja: 16 paź 2014, 11:11

Potrącenie dzika a zapis z kamery pojazdu

Post autor: wac_ns »

Za pewne jak większość osób zadaję tu pytanie mając za sobą nie miłą przygodę.
Przeszukując forum widziałem podobne tematy lecz z przed kilku lat, lub opisane szczątkowo.
Do rzeczy....

Otóż nad ranem kilka dni temu o godzinie 3:25 na drodze krajowej uderzyłem w dzika, który wtargnął wprost pod samochód którym kierowałem. W wyniku uderzenia mój samochód jest kompletnie rozbity posiadał ważną polisę OC i ważne badania techniczne. W chwili zdarzenia wraz zemną podróżował mój kolega. Opisane wyżej zajście miało miejsce około 150 metrów po za terenem zabudowanym (znak D-43) oznaczonym nazwą miejscowości (znak E17-a) odcinek drogi nie było oznaczony znakiem ostrzegawczym A-18b (zwierzęta dzikie). Tuż po zajściu telefonicznie zawiadomiłem Policję. Po około 25-30 minutach przybył patrol prewencji. Do czasu przybycia funkcjonariuszy wraz z pasażerem szukaliśmy potrąconego dzika oraz wykonaliśmy sporo zdjęć w celu precyzyjnego wskazania miejsca zdarzenia (zdjęcia słupku prowadzącego wskazujący pikietaż drogi), oraz uszkodzeń pojazdu wraz ze śladami pozostawionymi przez zwierzę (krew, sierść). Funkcjonariusze wykonując swoje obowiązki stwierdzili ze jestem trzeźwy co było potwierdzone badaniem, sprawdzili dokumenty pojazdu i wylegitymowali pasażera który był świadkiem zdarzenia. Funkcjonariusze sprawdzili odcinek drogi poprzedzającym zdarzenie, stwierdzając brak znaku ostrzegawczego A-18b. Poinformowałem Panów Policjantów ze w samochodzie jest rejestrator wideo (kamera samochodowa) który zapisał zdarzenie. Co zostało wpisane do policyjnej notatki. Kolejnego dnia dostarczyłem materiały z zapisu wideo wraz z dokumentacją fotograficzną do Komisariatu Policji.
Pytanie jest oczywiste, jak i od kogo mogę się domagać odszkodowania ?
Wydaje mi się że jeśli jest to zarządca drogi to potrafię wskazać jego niedopatrzenie w postaci braku znaku argumentując znalezionym w internecie wywiadzie z nadleśniczym tego rejonu który w swojej wypowiedzi dokładnie opisuje tę drogę krajową wraz z dokładną lokalizacją właśnie tego miejsca w którym miałem niemiłą przygodę. oto wycinek wywiadu:
Pytanie redaktora: Gdzie najczęściej giną zwierzęta?
odpowiedź leśniczego "w XXXX przed samą XXXXX, tam znajduje się główny przesmyk, gdzie zwierzyna przechodzi z pasma Jaworzyny XXXXXX w pasmo Beskidu XXXXXX."
Obecnie czekam na notatkę z Policji którą otrzymam najpóźniej do kilku dni i szczerze nie wiem co dalej powinienem robić.
Proszę o radę i pomoc osoby które wiedzą jak mogę skutecznie się domagać odszkodowania, osobiście nikomu nie życzę takiej przygody która pozostawiam spory uraz jak i bezradność co dalej robić....

Pozdrawiam
Andrzej
borowczyk
Posty: 1
Rejestracja: 14 lut 2017, 12:40

Re: Potrącenie dzika a zapis z kamery pojazdu

Post autor: borowczyk »

Miałem identyczną sytuację, i muszę Cię zmartwić - sprawa nie jest prosta. Po jakimś czasie dowiedziałem się od ubezpieczyciela, że owszem - należy się odszkodowanie, jeśli zwierzyna jest płoszona, lub przeganiana przez leśniczego. W innym przypadku wina jest niczyja, bo leśnictwo PRZECIEŻ NIE MA KONTROLI nad dziką zwierzyną.
Najważniejsze żebyś miał wszystko na papierze. Poszedłem ze sprawą do kancelarii i bardzo sprawnie mi pomogli. Generalnie przysługuje Ci przynajmniej rekompensata za uszkodzenia części samochodu. Mam nadzieję że poza pojazdem i dzikiem nikt nie ucierpiał. Powodzenia!
yasir0033
Posty: 3
Rejestracja: 26 wrz 2018, 17:34

Re: Potrącenie dzika a zapis z kamery pojazdu

Post autor: yasir0033 »

I had an identical situation, and I have to worry you




...........
vital
yasir0033
Posty: 3
Rejestracja: 26 wrz 2018, 17:34

Re: Potrącenie dzika a zapis z kamery pojazdu

Post autor: yasir0033 »

I had an identical situation, and I have to worry you
yasir0033
Posty: 3
Rejestracja: 26 wrz 2018, 17:34

Re: Potrącenie dzika a zapis z kamery pojazdu

Post autor: yasir0033 »

If you’re sitting at home and extremely bored out of your wits, and feel like there’s nothing to do at all, then your ultimate solution is stylemagzine!! Stylemagzine is an online platform which, in this world of social media, brings you the latest news, updates and much more from the world of fashion, technology, lifestyle and much more. This is an all purpose website one which you can fine everything and anything. Be it makeup tips, or information on the latest phones, or on self-improvement, we are here for you.
If you’re looking forward to the latest from technology and fashion we have it all. If you’re looking for lifestyle tips, DIY hacks and online learning, we are there to help you. From articles on how to learn to digital marketing to DIY beauty hacks that will help you look beautiful, you can come here for all your needs!
So visit stylemagzine to kill your boredom and enjoy a fun and entertaining time!

https://stylemagzine.com
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość