Brak uszczerbku wg ZUSu

albercikcik76
Posty: 5
Rejestracja: 27 cze 2011, 08:59

Brak uszczerbku wg ZUSu

Post autor: albercikcik76 »

Witam.
3 miesiące temu uległem wypadkowi w pracy, doznałem przemieszczenia 2-3kręgów kości guzicznej. W piatek byłem na komisji w ZUSie i nie uznali żadnego procentu uszczerbku na zdrowiu. Mało tego, dolegliwości jeszcze nie minęły, a mój lekarz mówił, że należy mi się jednorazowe odszkodowanie. Z prywatnego ubezpieczenia dostałem chociaż 2%,a tu nic. Pomóżcie, czy warto pisać odwołanie, czy naprawdę małe są szanse?
miroslawa
Posty: 55
Rejestracja: 27 kwie 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brak uszczerbku wg ZUSu

Post autor: miroslawa »

Szans nie da się określić, ale jak najbardziej doradzałabym odwołanie sie do Zakładu Ubezpieczeń Zdrowotnych. Nie masz nic do stracenia. Słyszałam, że wnioski z odwołania rozpatruje się dokładniej, bo wiadomo nie kazdy się odwołuje, no ale czy tak jest naprawde? Myślę, że warto napisac odwołanie.
albercikcik76
Posty: 5
Rejestracja: 27 cze 2011, 08:59

Re: Brak uszczerbku wg ZUSu

Post autor: albercikcik76 »

No to wobec tego zabieram się powoli za pisanie. W tabeli uszczerbku na zdrowiu ZUSu jest napisane,że za uraz tego typu jest do 5 procent. Może za mało narzekałem, że boli. Naprawdę jeszcze boli i doszły inne dolegliwości, więc tym bardziej nie odpuszczę im od razu.
dudekmar
Posty: 17
Rejestracja: 27 maja 2011, 13:42

Re: Brak uszczerbku wg ZUSu

Post autor: dudekmar »

To nie jest wina tego, że za mało narzekałeś na ból. Oni przyznają odszkodowania mechanicznie, zostawiając sobie jeszcze otwartą bramkę w razie czego. Nie wszyscy się odwołują przecież, więc wygodnie przyznac im mniej. Zawsze jakaś część zostaje w kasie zusowskiej.
albercikcik76
Posty: 5
Rejestracja: 27 cze 2011, 08:59

Re: Brak uszczerbku wg ZUSu

Post autor: albercikcik76 »

Tak i tu masz rację. Wczoraj nawet szybko poszło mi to pisanie. Dzisiaj z rana puściłem je pocztą. Teraz myślę, że w sumie mogłem je złożyć osobiście, no ale jest już po fakcie. Pozostaje mi teraz czekać na podniesienie kwoty lub odmowę.
Jack Gilinsky
Posty: 1
Rejestracja: 04 kwie 2015, 11:51

Re: Brak uszczerbku wg ZUSu

Post autor: Jack Gilinsky »

To jest wyjątkowo przyjemne i konwencjonalnych po ..... Ty pokręcił umieszczenie go ..... Dzięki znaczne środki na umieszczenie go .... !!!!



Treść Wielkanoc w Advance ..... !!!!!!!!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości