wypadek, co robić?

elizaszaraj
Posty: 10
Rejestracja: 14 cze 2011, 16:49

wypadek, co robić?

Post autor: elizaszaraj »

Witam! Pracowalam nad morzem jako kelnerka i mialam wypadek przy pracy w wyniku czego doszlo do powstania rany szytej. Zatrzaśnięto drzwi na mojej stopie. Mialam 5 szwow w okolicach sciegna achillesa, ktore scignieto mi dopiero po 16 dniach lezenia:(. Jestem nadal na zwolnieniu lekarskim, i prosze o pomoc. Nikt niestety nie chce mi wyjasnic jak mam sie ubiegac o odszkodowanie. Czy ktos moze wyjasnic mi na czym to wszystko polega? wypadek zostal zgloszony do pzu przez moja szefowa, ale ona upiera sie ze powinnam to zrobic osobiscie w fili pzu w swoim miescie. generalnie nie bardzo jest chetna do pomocy i wszystko spadlo na moja glowe. nie wiem co mam zrobic i na czym polega droga ubiegania sie o odszkodowanie. wiem tylko tyle, ze potrzebny mi jest protokol wypadku- czy moze on byc napisany przez moja szefowa czy musi to zrobic bhp'owiec? jakie dokumenty sa mi potrzebne i czy moge ubiegac sie o odszkodowanie z zusu i pzu jezeli szefowa ubezpieczyla tam dodatkowo zbiorowo pracownikow?
gabinet
Dr n. med. D.Kraśnicki
Posty: 11
Rejestracja: 21 cze 2011, 18:14

Re: wypadek, co robić?

Post autor: gabinet »

Zgłosił bym pisemnie do Szefowej okoliczności wypadku /w dwóch egzemplarzach/
Cała reszta jest sprawą pracodawcy i komisji Bhp. A następnie skierowania sprawy do Zus

Jeżeli były inne polisy, to trzeba również zgłosić danemu ubezpieczycielowi .

[*]Jeżeli dalej będzie opór materii, to raczej skorzystałbym z usług profesjonalistów

wypadek-w-pracy/zg-oszenie-wypadku-grub ... -t153.html
elizaszaraj
Posty: 10
Rejestracja: 14 cze 2011, 16:49

Re: wypadek, co robić?

Post autor: elizaszaraj »

Chętnie bym to zleciła komuś, ale wynajęcie prawnika to sa niemałe koszty, a ja nie mam takich pieniędzy.

Przygotuje w takim razie pismo wraz kopią, na której sekretariat potwierdzi mi z datą wpływu, że złożyłam zawiadomienie o wypadku. Rozumiem, że powinnam dołączyć jakieś zaświadczenia lekarskie i wszelkie inne dokumenty potwierdzające uraz. A później to się okaże co dalej.
miroslawa
Posty: 55
Rejestracja: 27 kwie 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: wypadek, co robić?

Post autor: miroslawa »

Jak złożysz pismo z całą dokumentacją to dobrze, ale możesz donieść, ewentualnie moga Cię wezwać do uzupełnienia, lepiej zrób to sama. Później, ale to później naprawdę i tak jeszcze będziesz potrzebowała specjalny druk, który wypełni lekarz i wtedy dopiero pracodawca złoży całość do ZUSu.
elizaszaraj
Posty: 10
Rejestracja: 14 cze 2011, 16:49

Re: wypadek, co robić?

Post autor: elizaszaraj »

Ok, na pewno jutro, no ewentualnie w środę złożę to pismo i wtedy zobaczymy jakie działania poczyni pracodawca.
A tymczasem dziękuję za wszelkie informacje i sugestie. Jak czlowiek jest zielony w takich sprawach to bez pomocy innych nie ma szans.
maczek
Posty: 2
Rejestracja: 30 lip 2013, 20:54

Re: wypadek, co robić?

Post autor: maczek »

Jak rozumiem miałaś zawartą umowę o pracę? Często się bowiem zdarza, że pracodawcy z osobami, które pracują na sezon zawierają umowę zlecenie lub w ogóle nie zawierają umów. W takim przypadku sprawa robi się dużo bardziej skomplikowana.
fares
Posty: 23
Rejestracja: 20 wrz 2013, 20:56

Re: wypadek, co robić?

Post autor: fares »

maczek pisze:Jak rozumiem miałaś zawartą umowę o pracę? Często się bowiem zdarza, że pracodawcy z osobami, które pracują na sezon zawierają umowę zlecenie lub w ogóle nie zawierają umów. W takim przypadku sprawa robi się dużo bardziej skomplikowana.
Bardzo często się tak zdarza, że nie zawierają umów.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości