Wypadek na terenie pracy po jej zakończeniu

monikakoziol
Posty: 9
Rejestracja: 06 cze 2011, 20:16

Re: Wypadek na terenie pracy po jej zakończeniu

Post autor: monikakoziol »

Mirosławo, ale co masz konkretnie na myśli, do mnie trzeba jak do dziecka chyba, ja po prostu jestem zielona w tym temacie, kompletnie się nie orientuję. Co da mi zmiana kwalifikacji wypadku. I w tej i w drugiej sytuacji jest praca, a więc pracodawca nie może uniknąć odpowiedzialności tak czy siak.
borowickaanna
Posty: 30
Rejestracja: 29 kwie 2011, 13:19

Re: Wypadek na terenie pracy po jej zakończeniu

Post autor: borowickaanna »

Moniko, głowa do góry. Mirka nie znalazła, ale mnie zaciekawił ten temat, wiadomo wszystkow życiu się moze zdarzyc, więc pogrzebałam. Przepisy nie określają "wprost" początku i końca drogi do pracy i z pracy.

W doktrynie i w dotychczasowym orzecznictwie przyjmuje się, że droga ta rozpoczyna się z chwilą opuszczenia przez pracownika mieszkania (zamknięcia drzwi domu) lub bramy zakładu pracy i kończy się również na granicy terenu władztwa zakładu pracy, czy też progu domu (mieszkania) pracownika (por. wyroki Sądu Najwyższego z: 24 stycznia 1997 r., II UKN 57/96, OSNP 1997/18/347, 22 stycznia 1998 r., II UKN 462/97, OSNP 1999/1/23).

Przykładowo wypadkiem w drodze z pracy jest wypadek, który zdarzył się poza terenem zakładu pracy, po wyjściu pracownika za jego bramę - na parkingu położonym poza ogrodzeniem tego zakładu.

Ty o ile pamietam nie wyszłaś poza teren władztwa pracodawcy - a więc (jesli spelnione będą pozostale warunki) wypadek bedzie wypadkiem PRZY PRACY a nie wypadkiem "w drodze".
kropidla
Posty: 45
Rejestracja: 23 maja 2011, 15:06

Re: Wypadek na terenie pracy po jej zakończeniu

Post autor: kropidla »

Zmiana kwalifikacji da dużo, przede wszystkim większe odszkodowanie, bo takowe bezpsrzecznie Ci się nalezy. uważam, że powinnaś sprawę złozyć do sądu pracy. Nie daj się im wywinąć z tej sytuacji. A Twój pracodawca to zwykły cham i tyle.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość