złamanie kręgu w pracy

piotrasek
Posty: 5
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:49

złamanie kręgu w pracy

Post autor: piotrasek »

Mialem wypadek w pracy ( podnosilem z kolaga studzienke kanalizacyjna i juz sie z nia nie moglem podniesc)

Jak sie okazalo nastepnego dnia u lekarza jest ulamany kawalek kregu. Wrocilem do domu ( pracuje w delegacji), lekarz rodzinny wyslal mnie do innego ,( okazalo sie ze nie do tego co trzeba) , pozniej wyslal mnie do ortopedy( 2 tyg czekania).

Ortopeda potwierdzil ze ulamany kreg i powiedzial zebym sie staral o odszkodowanie, oraz zebym mu przyniosl protokół wypadkowy.

Zadzwonilem do BHPowca powiedzialem co i jak to on powiedzial ze troche pozno zglaszam ( 2 tyg), ale ze wszystko zalatwii i bedzie dobrze.

Po tygodniu dzwonie do niego a ten mi mowi ze nie moze tego uznac za wypadek w pracy bo nie jest to przyczyna zewnetrzna ( z def. wypadku) tylko wewnetrzna ( moja wina tzn. slabe kosci). Prawie goscia wysmialem. Powiedzial ze on sie nie podlozy i ze musze skadac odwolanie do sadu pracy.
kropidla
Posty: 45
Rejestracja: 23 maja 2011, 15:06

Re: złamanie kręgu w pracy

Post autor: kropidla »

Bzdura goni bzdurę. Po pierwsze to nie ten bhpowiec jest od wydania takiej opinii, że masz słóabe kości czy nie, nie jest lekarzem!!! Jego obowiązkiem jest zwołanie zespołu powypadkowego, który ma zbadac przyczyy wypadku i je jasno i wyraźnie określić w protokole powypadkowym.
dudekmar
Posty: 17
Rejestracja: 27 maja 2011, 13:42

Re: złamanie kręgu w pracy

Post autor: dudekmar »

śmiech na sali. A szkolenie BHP w ogóle było? Jak nie to można isć z tym od razu do sądu pracy. Pracodawca nie przestrzega podstawowych zasad zatrudniania pracowników. Zadziwiające, aż nie chcę pytac, gdzie pracujesz.
Koniecznie pismo do pracodawcy i to czym prędzej.
piotrasek
Posty: 5
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:49

Re: złamanie kręgu w pracy

Post autor: piotrasek »

Nie było żadnego szkolenia BHP, nie za mojej kadencji w każdym razie.
A o jaki zespoł powypadkowy chodzi. Proszę o wyjaśnienie, ja zupełnie nie wiem o co chodzi.
Zamierzam jeszcze raz porozmawiac z tym człowiekiem. Może coś mi się uda jeszcze wskórac.
agnieszkapor
Posty: 33
Rejestracja: 24 maja 2011, 22:14
Lokalizacja: Wieluń

Re: złamanie kręgu w pracy

Post autor: agnieszkapor »

To zespół, który zostaje powołany, aby ustalić okoliczności wypadku. Na końcu postępowania wypadkowego powinien być sporządzony protokół. Przed podpisaniem musisz dokładnie zapoznac się z jego trescią. Na zwołanie tego zespołu racownik BHP ma 14 dni.
piotrasek
Posty: 5
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:49

Re: złamanie kręgu w pracy

Post autor: piotrasek »

Aha no to teraz rozumiem. A co mam zrobić jeżeli treśc tego protokołu nie będzie nie satysfaknjonowac lub po prostu nie będe się zgadzał z faktami, które tam opisano. Nie sądzę bowiem, aby to co będzie w protokole, było napisane po mojej myśli.
pabblosso
Posty: 30
Rejestracja: 09 maja 2011, 14:10

Re: złamanie kręgu w pracy

Post autor: pabblosso »

Jeśli będziesz miał jakieś zastrzeżenia co do treści, ewentualn?e faktówö to na możesz wnieść do protokołu zastrzeżenia .Na oddzielnej kartce piszesz wtedy z czym się nie zgadzasz. Zastrzeżeń nie musisz pisać natychmiast i na kolanie, masz prawo spokojnie się zastanowić i napisać nawet na następny dzień.
hharper
Posty: 37
Rejestracja: 24 maja 2011, 22:06

Re: złamanie kręgu w pracy

Post autor: hharper »

Masz również prawo wglądu do całej dokumentacji powypadkowej. Zapoznając się z protokołem zwróć uwagę na daty. Nie podpisuj niczego z datą wsteczną. Jeśli wypadek nie będzie uznany za wypadek przy pracy ważne jest uzasadnienie nie uznania wypadku. Ponieważ termin sporządzenia protokołu już upłynął, powinno być wyjaśnienie dlaczego przekroczono termin ? zwróć uwagę co tam będzie napisane.
zagubiony-75
Posty: 4
Rejestracja: 17 cze 2011, 10:56

Re: złamanie kręgu w pracy

Post autor: zagubiony-75 »

Nie daj się zwieźć bzdurnym gadaniem. Wysiłek fizyczny powodujący w czasie pracy uszkodzenie organu wewnętrznego pracownika dotkniętego schorzeniem samoistnym może uzasadniać uznanie tego zdarzenia za wypadek przy pracy, jeżeli wysiłek ten będący zdarzeniem zewnętrznym w sposób istotny przyspieszył bądź pogorszył istniejący już stan chorobowy.
piotrasek
Posty: 5
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:49

Re: złamanie kręgu w pracy

Post autor: piotrasek »

Dzisiaj dzwonił do mnie ten palan od BHP, stwierdził, że nie mam co składać pisma, nie wiem skąd się dowiedział, że planuję? W kazdym razie stwierdził, że na pewno nie uzna mi tego wypadku i nawet nie mam na co liczyć, że wygram w sądzie. Szkoda gadać, ale i tak dalej zrobię co powinienem, sąd zdecyduje.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości