Zgłoszenie urazu w pracy po miesiącu

franczeska
Posty: 23
Rejestracja: 25 maja 2011, 20:23

Zgłoszenie urazu w pracy po miesiącu

Post autor: franczeska »

Proszę o poradę. Przyszła do mnie dziś pracownica, która twierdzi, że miesiąc temu została uderzona w palec. Przez cały ten czas pracowała, wykonując swoje czynności i niby nic się nie działo, aż do wczoraj, kiedy to uderzony palec spuchł. Pracownica twierdzi, że to na pewno ma związek z tym uderzeniem. Co ja mam zrobić?
kropidla
Posty: 45
Rejestracja: 23 maja 2011, 15:06

Re: Zgłoszenie urazu w pracy po miesiącu

Post autor: kropidla »

Po pierwsze, jeżeli przyszła to nie masz wyjścia i musisz przyjąć zgłoszenie. Niech powie dokładnie, kiedy i jak palec został uderzony. I co robiła wczoraj, że ten uderzony palec jej spuchł.
A przyniosła jakieś dokuemnty lekarskie, że palec jest mocno stłuczony czy wybity czy co innego?
syrenka
Posty: 53
Rejestracja: 24 maja 2011, 13:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zgłoszenie urazu w pracy po miesiącu

Post autor: syrenka »

Bez dokumentów lekarskich ani rusz. Skąd masz wiedzieć czy aby stało się to w pracy i czy w ogóle się coś stało, bo nawet przy tak niewielkich informacjach można mieć wątpliwości co do wiarygodności tej historii z uderzeniem. Poproś o dokemnt od lekarza na wstępie.
prymuss
Posty: 43
Rejestracja: 27 kwie 2011, 13:12
Lokalizacja: Wilczyce

Re: Zgłoszenie urazu w pracy po miesiącu

Post autor: prymuss »

Tak dokładnie przyjmij zgłoszenie. Rozpocznij całą procedurę mającą na celu wyjasnienie okoliczności, łącznie z powołaniem zespołu. Niech przesluchają osoby, które mogą mieć coś wspólnego z tym, widziały, bądź słyszały skargi na ból palca. Zażądajcie dokumentów. Może to ją zniechęci lub zobliguje do pwiedzenia jak było.
Nikt tak nie może zaleźć za skórę, jak URZĘDNIK!
malwinap
Posty: 32
Rejestracja: 28 kwie 2011, 08:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zgłoszenie urazu w pracy po miesiącu

Post autor: malwinap »

A jakim cudem niby po miesiącu palec spuchł. nawet jak jest wybity to jak jakims cudem kostki wróca na swoje miejsce to nie ma reakcji opuchliznowej. Może jej się coś wbiło i sie zrobił stan zapalny, ale w sumie po miesiącu to chyba by palec nadawał się tylko do amputacji...
franczeska
Posty: 23
Rejestracja: 25 maja 2011, 20:23

Re: Zgłoszenie urazu w pracy po miesiącu

Post autor: franczeska »

Hmm no własnie chciałam sobie zaoszczędzić całej tej procedury, bo obawiam się, że ta Pani chce wyciagnąć pieniądze od firmy. Doszły mnie słuchy, że ma kłopoty z synem, który narobił długów i nie ma jak spłacać, bo nie pracuje. Jak tu inaczej ugryźć te sprawę?
kropidla
Posty: 45
Rejestracja: 23 maja 2011, 15:06

Re: Zgłoszenie urazu w pracy po miesiącu

Post autor: kropidla »

Oj no to po prostu. Wezwij tą Panią na rozmowę, powiedź jej, że nie możesz rozpocząć dochodzenia w prawie wypadku przy pracy, jeżeli nie przyniesie Ci żadnego dokumentu lekarskiego poświadczającego, że doznała urazu w danym dniu i w danej godzinie.
syrenka
Posty: 53
Rejestracja: 24 maja 2011, 13:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zgłoszenie urazu w pracy po miesiącu

Post autor: syrenka »

No inaczej chyba tego nie załatwisz jak rozmową. I nie daj sobie wciskać głupoty, bo skoro doszły do Ciebie plotki o długach to część może być prawdy w tym. A swoją drogą myślałam, że ludzie skończyli juz oszukiwac zakłady pracy, ale się myliłam.
franczeska
Posty: 23
Rejestracja: 25 maja 2011, 20:23

Re: Zgłoszenie urazu w pracy po miesiącu

Post autor: franczeska »

No to dzisiaj już i tak za późno na rozmowę, szkoda, bo jutro piatek i nie chciałam sobie psuć humoru na weekend nieprzyjemnym spotkanie. Zobaczę co z tego wyniknie. Może jutro zjawi się z jakimś dokumentem, sama z siebie i nie będe musiała z nią się spierać. Sytuacja jest po prostu paskudna.
franczeska
Posty: 23
Rejestracja: 25 maja 2011, 20:23

Re: Zgłoszenie urazu w pracy po miesiącu

Post autor: franczeska »

Przyszła dzisiaj do mnie ta pracownica, sama z siebie, więc nie musiałam jej wzywać. W rozmowie podała datę wypadku, ale przyniosła mi zaświadczenie od lekarza, że ma złamany palec. Zaświadczenie jest z wczorajszą datą. I co ja mam teraz z nią zrobić?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości