Obecny czas: 18 Wrz 2018, 16:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Strona 1 z 1 [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: zapytanie o odszkodowanie - stłuczka
PostWysłany: 04 Cze 2011, 13:34 

Witam
Mam pytanie:
Kolegi brat miał kolizję:
Ustepował pierszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu i wjechał mu w tył jego własny teściu i wjechał mu w tył...Na miejscu zdarzenia była Policja oraz karetka(teśc dostał jakiegoś urazu kregów szyjnych)dostał mandat i punkty karne za niezachowanie ostrożności... A moje pytanie sie tyczy tego czy widnieje to w ubezpieczalni ze to tęsciu brata i czy bedzie jakis problem z wypłatą odszkodowania?? Słyszałem kiedyś ze jak rodzina to nie wypłacaja albo jest problem ale chce zapytac Was prosze o odpowiedz.

Reklama

Temat postu: Re: zapytanie o odszkodowanie - stłuczka
PostWysłany: 06 Cze 2011, 10:53 

Miejscowość: Warszawa
A czy szkoda została już zgłoszona do ubezpieczyciela? Jak zostało to zgłoszone, tzn. dane adresowe posiadaczy pojazdów które uczestniczyly w kolizji są jednakowe? Czy oprócz poszkodowanych są świadkowie zdarzenia?
A co z policją, mandat? Notatka?

PostWysłany: 06 Cze 2011, 12:56 

Tak, szkoda została juz zgłoszona do Ubezpieczalni. Dane nie sa takie same, poszkodowany mieszka gdzie indziej niż teść. Nie było żadnych świadkow zdarzenia, tzn. odjechali, nie zostali wzięci na świadków. Notatka została spisana przez policję.

PostWysłany: 06 Cze 2011, 13:31 

Problem robią wtedy, gdy jest zbieźność nazwisk bądź adresów, wtedy jest obawa o wyłudzenie pieniędzy. W tej sytuacji nie ma ani takiego samego nazwiska ani adresu, zatem nie powinno być żadnych problemów. No chyba że się pojawią świadkowie.

PostWysłany: 07 Cze 2011, 21:28 

Hmmm no to zobaczymy. Dzięki w takim razie za wszystkie informacje. Teść brata kolegi najprawdopodobniej straci zniżki, no ale cóż. Lepsze to niż wykładanie z własnej kieszeni na naprawę. Mógł uważać jak jedzie. Pozdrówki i dzięki raz jeszcze.

PostWysłany: 21 Lut 2015, 13:09 

Ja chyba w takiej sytuacji ostatni raz spróbowałabym skierować pismo do PZU z wezwaniem do zapłaty, a następnie w razie braku odpowiedzi lub odpowiedzi negatywnej skierować sprawę do sądu. Każda instytuacja ma jakies terminy w końcu.

PostWysłany: 09 Mar 2015, 12:32 

Ja chyba w takiej sytuacji ostatni raz spróbowałabym skierować pismo do PZU z wezwaniem do zapłaty, a następnie w razie braku odpowiedzi lub odpowiedzi negatywnej skierować sprawę do sądu. Każda instytuacja ma jakies terminy w

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 Strona 1 z 1 [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość