odszkodowanie od zusu

floreant
Posty: 1
Rejestracja: 04 lip 2011, 11:02

odszkodowanie od zusu

Post autor: floreant »

W marcu skręciłem nogę w pracy, wypadek zostal uznany. Byłem 30 dni na zwolnieniu i 2tyg. miałem noge w gipsie. Cała dokumentacja została złożona w ZUS. Tydzien temu byłem na komisji lekarskiej, gdzie lekarz orzecznik przyznał mi 3% uszczerbku na zdrowiu. Poinformowano mnie że pieniązki zostaną przelane na moje konto w ciągu ok.30dni. Niestety wczoraj dostałem pismo z ZUSu , że orzeczenie lekarskie zostało przez ZUS zakwestionowane i o całej dalszej procedurze dowiem się pisemnie w pózniejszym terminie.
Czy to normalne aby ZUS kwestionował orzeczenie swojego przecież lekarza? Jadąc na tą komisję straciłem dzień urlopu, poniosłem koszty dojazdu i okazuje się, że komisja nie była wiarygodna, a był to przecierz lekarz wyznaczony przez ZUS.

Proszę o radę co dalej robić i na co mają na celu takie posunięcia ZUSu? Jaki jest termin na rozwiązanie sprawy i wypłatę odszkodowania?
wiolka
Posty: 54
Rejestracja: 26 kwie 2011, 08:52

Re: odszkodowanie od zusu

Post autor: wiolka »

Co maja na celu takie posunięcia zusowskie to cieżko stwierdzić, bo to przeciez jest ZUS!
W piśmie, ktore otrzymałeś od ZUSu powinna być informacja o przyczynie takiego postępowania. Wszystkie takie działania powinny mieć uzasadnienie, inaczej pismo nie będzie miało mocy prawnej.
olgarak
Posty: 21
Rejestracja: 07 cze 2011, 11:02

Re: odszkodowanie od zusu

Post autor: olgarak »

Moim zdaniem po otrzymaniu kolejnego wyjaśnienia z ZUSu powinieneś sie odwołać, na pewno w piśmie będzie pouczenie w jakim czasie i do kogo należy zlozyć odwołanie. A sytuacja sama w sobie trochę dziwna, nie miałam z taką nigdy do czynienia.
ulaziober
Posty: 16
Rejestracja: 09 cze 2011, 19:16

Re: odszkodowanie od zusu

Post autor: ulaziober »

Uważam, że w tej sytuacji niewiele na razie da się zrobić, musisz czekać na kolejne pismo, może wyjaśnienie z ZUSu, nie pozostaje Ci nic innego. Kto wie może jeszcze raz odbedzie się komisja lekarska, skoro ZUS zakwestionował orzecznie własnego lekarza.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości