Odwołanie od orzeczenia ZUS-u

ulaziober
Posty: 16
Rejestracja: 09 cze 2011, 19:16

Odwołanie od orzeczenia ZUS-u

Post autor: ulaziober »

Witam serdecznie,
Czy powinnam się odwołać od decyzji ZUS za % uszczerbku na zdrowiu, bo wydaje mi się, że chyba Pani orzecznik coś pokręciła.
Był to wypadek przy pracy. Doznałam skręcenia kręgosłupa w odcinku szyjnym , stwierdzono także urazowy zespół korzonkowo bólowy szyjny.W orzeczeniu ZUS jest tylko pkt 94, czyli zespół bólowy, a nie ma natomiast słowa o skręceniu kręgosłupa. Na komisji z PZU otrzymałam 5% za skręcenie kręgosłupa i nie wspomnieli nic o zespole korzonkowo bólowym.
Czy mogę stracić tą ilość procent przyznaną przez ZUS w przypadku odwołania się? Co robić?
miroslawa
Posty: 55
Rejestracja: 27 kwie 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odwołanie od orzeczenia ZUS-u

Post autor: miroslawa »

Odwołać się można zawsze, takie prawo ma strona poszkodowana. Nie sądze, aby ponowne rozpatrzenie sprawy spowodowało pomniejszenie kosztów odszkodowania. Poza tym jak sama wspomniałaś pominięto jeden z urazów, więc chyba powinno byc dobrze.
barutkoo
Posty: 18
Rejestracja: 04 cze 2011, 14:04

Re: Odwołanie od orzeczenia ZUS-u

Post autor: barutkoo »

Znam wiele przypadków, gdzie po odwołaniu się od orzeczenia PZU, naliczono mniejszą kwotę. Szczerze powiedziawszy to ryzyk fizyk. Nie odwołasz się to nie będziesz wiedział czy stracisz na tym czy nie. Tak jest niestety z PZU. Powodzenia.
kropidla
Posty: 45
Rejestracja: 23 maja 2011, 15:06

Re: Odwołanie od orzeczenia ZUS-u

Post autor: kropidla »

A ja bym sie odwołała, bez dwóch zdań. W kwocie nie uwzględniono drugiego urazu, czyli tego urazowego zespołu korzonkowo bólowego na odcinku szyjnym. Nie sądzę, aby pomniejszyli kwotę. Jest to ewidentne pominięcie. Moim zdaniem powinnnaś sie odwołać.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości