spóźnione zgloszenie do ZUSu

anatolka2
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2011, 12:01

spóźnione zgloszenie do ZUSu

Post autor: anatolka2 »

Mój mąż doznał wypadku w pracy, w styczniu tego roku. W siedzibie firmy spadł ze schodów ( w czasie pracy ma na to świadków) skręcił sobie nogę w stawie kolanowym. Na początku lekko go pobolewało, jednak nic z tym nie zrobił . Dopiero trzeciego dnia od wypadku zgłosił się do lekarza i okazało się , że noga jest skręcona i prawdopodobnie uszkodzona łękotka, następnie dostał 3 tygodnie zwolnienia, niestety nie skorzystał z tego zwolnienie, gdyż noga mniej go bolała i postanowił , że jednak będzie pracować. Zrobił to ze względu na pracodawcę, który średnio patrzy na takie zwolnienia. W dalszym ciągu oczekiwał jednak na wizytę u chirurga. W połowie maja wreszcie dostał się do lekarza i okazało się, że niezbędna jest operacja którą będzie na poczatku sierpnia dopiero. Poźniej czeka go wielotygodniowa rehabilitacja.
Ja nigdy nie miałam do czynienia z taką sytuacja i nie wiedziałam, że przysługuje mężowy odszkodowanie za wypadek w pracy. Czy jeszcze można zgłosić do ZUSu taki wniosek?
cruella
Posty: 26
Rejestracja: 26 kwie 2011, 12:28
Lokalizacja: Kraków

Re: spóźnione zgloszenie do ZUSu

Post autor: cruella »

O odszkodowanie z ZUSu można się starać, jeśli jest uznany wypadek przy pracy, tzn. sporządzona dokumentacja powypadkowa - protokół powypadkowy w którym jest zapisane, ze jest to wypadek przy pracy. Czy takie dkuemnty posiada mąż?
anatolka2
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2011, 12:01

Re: spóźnione zgloszenie do ZUSu

Post autor: anatolka2 »

Nie bardzo rozumiem, jakie dokumenty? Ja jestem w tym temacie totalnie zielona. kto ma sporządzić ten protokół powypadkowy, jak ten dokument ma wyglądać? Proszę o odpowiedź. Bardzo nam zalezy na tym, aby zawalczyć o te pieniądze, jeżeli jest jeszcze jakakolwiek szansa.
wiatrak1983
Posty: 38
Rejestracja: 26 kwie 2011, 13:18
Lokalizacja: Opole

Re: spóźnione zgloszenie do ZUSu

Post autor: wiatrak1983 »

Mąż po wypadku powinien zgłosić na piśmie u pracodawcy, że taki wypadek miał miejsce. Pracodawca powinien powołać zespół powypadkowy do przeprowadzenia postępowania. Jednak nie wiem czy teraz jest to możliwe, minęło już sporo czasu od stycznia.
wiatrak
adamzelw
Posty: 36
Rejestracja: 16 maja 2011, 11:32

Re: spóźnione zgloszenie do ZUSu

Post autor: adamzelw »

Pismo można zlozyc, tak przynajmniej mi sie wydaje. Niech maż złoży i się powoła w piśmie, że przez ten czas próbował uniknąć tej sytuacji i nawet pracował dalej pomimo urazu, jednak przez to wszystko doprowadził noge do takiego stanu, że teraz nie obejdzie się bez operacji. Pracodawca w ciagu 14 dni powinien powołać ten zespół.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości